Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19 Şubat 2012, 17:33   Mesaj No:28

kamer34

Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Hatim sevabı birden fazla kişiye bağışlanabilir mi?

Alıntı:
muallime Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Diyelimki okuduğumuz kuranlar ölmüşlerimize gitmedi.Okuyanlar ne kaybetti? HİÇ!!! en azından okuma sevabları var.ve dahi diyelimki bizimki doğru siz ne kaybettiniz?!!!

Aman Allah’ım bu nasıl bir mantık böyle muallime hanım....Bizler din adına konuştuğumuz vakit kendi aklımıza göre şuna helal buna haram yada bu caiz bu mekruh yada ne olacak mantıklarını öne süremeyiz... İmam azamın karşısında bu sözü söylemiş olsak acaba bize karşı tavrı ne olurdu....?

“Dillerinizin yalan yere nitelendirmesi dolayısıyla şuna helal, buna haram demeyin. Çünkü Allah'a karşı yalan uydurmuş olursunuz. Şüphesiz Allah'a karşı yalan uyduranlar kurtuluşa ermezler” Nahl/116

O zaman bizler hıristiyanların noelinide kutlayalım ne kaybederiz diyebilirmiyiz....?

Yahudi ve hıristyanları kurandan okumak lazım.. Dinlerine nasıl eklemeler ve çıkartamalar yaptıklarından dolayı düştükleri durumu çok güzel tasvir etmeketdir....

Daha evvel bu konuyu delilleri ile birlikte asmıştım...Tekrar dört mezhebe göre görüşleri inşallah hafta içi asacağım....İnsan toplumdaki insanlarla din konusunu mülaza ettikçe neden yüzyıllardır tağutlar tarfından yönetildiğimizi daha iyi idrak etmektedir.....

Rabbim hidayet nasip etsin...etsinki belki can vermeden bidatlerden hurafelerden arınmış bir toplum islam ile yönetilen bir rejim görmüş oluruz...

Bu mantığın üzerine ancak bu fıkra gider....

ÖLÜYE 3 GULHÜ 1 ELHAM OKUYALIM BAKALIM-
Mezarlığın önünden geçiyoruz olum teybi kapat.
- Niye?
- Ölüye hiç mi saygın yok lan. Onlar işitir.
- Sen mi ölülere işittireceksin?
- Onlar bizim burdan geçtiğimizi sezer.
- Yalanın batsın emi.
- Tamam susta üç gulhü bi elham oku bari.
- O niye
- Yav ne lüzumsuz adamsın, o niye bu niye elinin körü işte. Oku dediysek oku.
- Abi tamam da bunun ölüye ne faydası olacak, merak ettim.
- Şifa niyetine ruhlarına hediye edeceksin.
- Hediye alıyorlar mı?
- Allah belanı yav sus oku.
- Tamam okuyorum. De ki "Allah tektir"
- O ne lan, çift diyen mi oldu?
- İyi de sen demedin mi gulhü oku diye, ben de okuyorum işte.
- Şunun arapçasını adam gibi oku, allamei cihansın bi gulhüyü ezberleyemedin mi?
- Anlaşalım o halde, sen arapçasını oku, ben türkçe mealini vereyim. Daha iyi anlasın ölüler.
- Bıdı bıdı yaptın mezarlığı da geçtik bak.
- Bak şimdi ben sana türkçelerinin ne olduğunu söyleyim gerisine sen karar ver.
- Söyle bakalım.
- De ki: Allah ahaddir, sameddir, doğmamış ve doğrulmamıştır, hiçbirşey O'nun dengi değildir. Şimdi bunu ölülere söyleyince ölüler fazladan iki rekat namaz mı kılacak.? Hele bir de fatiha oku diyorsun. Ölmüş adam nasıl hamdetsin, Kulluğunu yapmış pılısını pırtısını toplamış gitmiş.

Bizi doğru yola ilet diyorsun. Yahu ölü yaşıyor mu doğru yola gelecek. Eğrisiyle doğrusuyla çekip gitmiş. Kalk gününü bekliyor. Ölülere hidayet eder mi ALLAH. Hidayet bu dünya için geçerli. Bu dünyada hidayete ermişse mesele yok zaten.
Sırf millet yapıyor diye yapıyorsun. Ölüye güttüğün saygının onda birini dirilere gütmezsin.

Ölülere gelince saygıda kusur etmessin. Ne biçim adamsın sen. Ölülere okuyacan o sureler dirilere gönderildi. Sen diri değil misin. Sana okuyum mu üç gulhü bi elham şimdi. Belki faydası dokunur. Bu sureler ölülere değil dirilere rahmettir. Sen bu rahmetten faydalanmak istemiyorsan, aha burda yatanlardan ne farkın var. Yarın senin evin önünden geçerken ben de sana okuyam o zaman. Olmaz mı?
- Tamam tamam sus da teybi aç.

Not: Hele bir de Yasin okumaları var ki, tam evlere şenlik. Diri olanları uyarmak için (36/70) gönderilen bu sureyi, ölülere okumak riyakarlığın daniskasıdır. Görevden kaçmaktır. Dirilerin misyonunu ölülere yüklemektir. Gerçekten bu toplum KUR'AN'ı unuttular. Ona arkalarını döndüler. Vahye kulak verenlere selam olsun.

FECR adlı üyemizden alıntı