Konu Başlıkları: "Seyyid Kutub kimidir...?"
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21 Şubat 2012, 14:30   Mesaj No:11

YASEMİN ATAMAN

Medineweb Sadık Üyesi
YASEMİN ATAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YASEMİN ATAMAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 11916
Üyelik T.: 02 Mart 2010
Arkadaşları:2
Konular: 102
Beğenildi:5
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: "Seyyid Kutub kimidir...?"

Alıntı:
la diyebilmek Üyemizden Alıntı Mesajı göster
abla,gavs,kutub,şeyh,leri olanlar,ve bu efsanelere inanların şirklerini yazdık çizdik,ve şuan toplumsal bi şirk olan Allahın hükmüyle hükmetmeyenlere velayet vermek şirkine toplumun yüzde 85 i bulaşmış.Bunların Allah inancı doğru bi inanç mı..Ayrıca Allah bu toplumda yaratıcı olarak var,uluhiyyet ve hakimiyet olarak şirkli..
sayın ablam,bunlar ile olan ilişkilereden bahsediyoruz..

tmm anlıyorum ne gavslarını ne kutuplarını ne yollarını kabul ediyorum. Ve sizde biliyorsunuz ki bunlar ahtapot gibi topluma sarmış. Şirk içindeler. Ayetleri göremıyor uyanamıyorlar.

Evet bu kişiler iman ediyor , ama batıla tağuta iman ediyor. Bu doğru bir inanç olabilir mi?

Kula kul olmak, beşerin hükmü , kurallarıyla ibadet etmek? Bütün bunlar şirk değilde nedir?

Bende size dedim ki topluma anlatırız, elimizden geldiğince mücadele ederiz ayetler delillerle . ama almak istemıyor, kabul etmıyorsa araya gerekli mesafeyi koymak en iyisi. Çünkü onların arasında olmak onların düşüncelerine sessiz kalmak yalnıştır. Hele ben asla sessiz kalamam.

bu insanlarla ilişkiler kesilip atılacak , olmaz. mesela farzedin kayınvalideniz imansız ne yapabilirsınız soruyorum? Hayatınızdan çıkarıp atamazsınız hanımınız iman etmiş. Fakat o kişiye duruşunuz tavrınız ve inancınızla yolunuzu ayırır mesefa koyarsınız. Bunu yapar mısınız? yoksa şirk içindesin diye onla tüm ilişkilerinizi koparır görüşmez mısınız?

Bu toplumda etrafımızda ki insanları kazanmaya gerekirse tek tek anlatarak fedakarlıklarla tevhidi anlatmaya çalışacaz. Alan alır.

Dinde zorlama yoktur.

Biz anlatacağız yılmadan bıkmadan. Tüm engellere aldırış etmeden.

Şirki savunan insanında cenaze namazına ihtiyacı yoktur.Allah tan rahmet dilemekte yanlıştır.