Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24 Şubat 2012, 10:11   Mesaj No:8

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: Eylemsiz Söylemlerin Dünyasında Yaşamak !

islama ve islamın bilgi kaynağı olan vahiy ve vahiy bütünlüğü olan Kuranı kabul etmeyen insanı anlıyorum ve hepte anlamışım..Adamanın kendine göre bi inanç ve yaşama biçimi var ona bağlı olarakta yaşıyor,bunun adı gerek ateistlik,gerek budistlik,gerek hırıstiyan,gerek yahudi ve diğer islama göre batıl olan inanç[yaşama] sistemleri...

Anlamadığım hususta şu İslamı ve islamanın bilgi kaynağı olan vahiy ve vahiy bütünlüğü olan Kuranı kabul edenlerin neden kuranı anlamyı ve yaşamayı kabul etmemeleridir...

Daha bi kaç gün önce bir arkadaşımla bi çay ocağında oturmuştuk ve arkadaşımın tanıdığı kırkın üzerinde yaşı olan bi abi geldi masamıza ,arkadaşımla muhabbetleri varmış,ve oturdu çayını içti,bi kaç dünya kelamı ettik laf dolaştı,geldi Kuranı anlamaya,o zamana kadar ikisinin arasındaki kelama pek karışmadım,taki o arkadaşımın kuran oku demesine o abinin ben kuran okumayı bilmiyorum dediği ana kadar,

Hemen sordum okuma yazmabilmiyormusun,Arapça BİLMİYORUM DEDİ,

Bende,anladığın şekilde okumayı biliyormusun dedim, EVET DEDİ,

Ozaman anladığın şekilde oku hem daha faydası olur,zaten Rabbimiz bu kuranı anlaşılması için göndermiş,ve anlayalım ki ne yapıp ne yapmıyacağımızda bize rehber olsun,

İşte flim,burda koptu, o abiyi,sanki ben yeni bir dine davet etmişim gibi,köpürdü,

Ya sen ne diyorsun,kuranı kim anlaya bilir,ve bu tür laf kalabalığı yaptı,

Bi ara ben seni tanımıyorum sen kimsin bile dedi,daha önce gelip masaya oturup çayını içip,kelamını yaparken beni tanıyıp,tanımadığı hiç önemli değilken,bir anda önemede bindi kim olduğum,

en son arkadaşıma döndü,sanki sen okuyorsun dedi,arkadaşım evet dedi ve Bu abi arkasını döndü ve gitti...

hani kuran da diyorya,ölçtü,biçti,tekrar düşündü ve tekrar ölçtü biçti,ne kadarda alçakça ölçtü biçti,sonra yüzünü eşkitti ve sırtını döndü gitti..

Evet neden mi anlattım bunu kısa bi izahta bulunayım,

İnsanlar üzerinde Allahın değilde tağutun ,yani kendi meclislerinde Allahın hükmüne rağmen hüküm çıkartıp insanlar üzerinde tahakküm koyan ve adeleti değilde zulmu yağdıran tıpkı,muhsin hocanın dediği gibi banka boşaltanlar ile simit çalanlara aynı adeleti[ZULMU],uygulayan,lardan kurtulmanın yolu VAHİY yi anlamak ve neden benim kabul ettiğim Allahın hükmü değilde,tağutun hükmünü uyguluyorsunuz,demekle olur..

Ama yurdum insanına öyle bi yutturmuşlar ki KURANI ANLAYAMAZSINIZI,VE en vahim durumda yurdum insanı Kuranı anlmayacağını savunuyor,bu işi tezgahlayan çok süper tezgahlamış ve batılıda,zulmuda halka savundurtuyorla,batılı HAK,zulumuda,ADELET diye...Sizlere soruyorum,banka soyan ile acıktığı için simit çalan kişiye, ki banka soyanlara değilde simit çalanlara uygulanan bu adeletten[ZULUMDEN],kuranı anlayıp kuranı savunmak ve kuranı gündem etmekle ancak kurtulunmaz mı bu böyle olmaz mı...

KİM ALLAHIN HÜKMÜYLE HÜKMETMEZSE ZALİMDİR...Maide süresinde demiyormu rabbimiz....

Bu gün en büyük zulum ve haksızlıkta,Kuranı anlamanın önüne koyulan setlerdir ve kuranı anlamayı gündem etmemektir...

Aç olana bi iki gün ekmek götürürsünüz,ama aç olan EKMEĞİNİ KİM ONDAN ÇALIYORU,ANCAK KURANDAN ÖĞRENİR,

Rabbimiz her canlının rızkını veriyorum demiyor mu,,

Kuranı anlayan rızkının ondan nasıl çaılndığının farkına varır ve engel olur...

Hayatın her alanındaki HAYAT HIRSIZLARINI GÖRE BİLMEK İÇİN KURANI ANLAMAK VE ONLARADA la diyebilmek için İLLAKİ KURANI ANLAMAK....