Konu Başlıkları: Yusuf Suresi ve Verdiği Mesajlar
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01 Mart 2012, 17:21   Mesaj No:8

kamer34

Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Yusuf Suresi ve Verdiği Mesajlar

Edebiyatta alıntılar satır başından değil belirtildiği yerden başlar eğer biraz sakin ve tarafsız okusaydınız kardeşim o kocaman kırmızılaştırdığınız bölümün makaleyi yazan kişiye ait olduğunu anlar ve bu açıklamasından sonra düşüncesini desteklemek içinde ÜSTAD MAVDUDİ NİN DEYİMİYLE başladığının farkına varırdınız...Bu birinci dersinizdi
Alıntı

Teşekkür ederiz böylece sayenizde edebiyatıda öğrenmiş olduk..

Üzerini işaretlediğim bölümün tevhid akidesine sahip bir insanın kaleminden çıkmadığını ilk okuduğum anda anladım.... Bazı müslümanlar Hz. Yûsuf'u örnek göstererek küfür kanunlarıyla yönetilen bir ülkede bu kanunların icrasında görev almanın helal olduğunu savunabiliyor düşüncesi tevhid akidesine taban tabana zıt bir düşüncedir... bir insan hem küfür kanunlarını icra edecek hem müslüman olarak kalacak inancı ancak tasavvuf dininin akidesinde vardır...

İslam dininde böyle bir düşünce kişinin kafir olması için açık bir göstergedir..

Ben sizden sayfa numarasını istememiştim...Mademki siz orjinalını okuyorsunuz... O halde benim açıklamasını istediğim satırlarıma iyice bir bakın. Evvela okuduğumuz yazıları gözümüzle değil aklederek okumamız lazım, ikincisi ise bunun doğuracağı sebeplere hazırlıklı olmak "ahan ben senin ayıbını buldum şimdi yüzüne vurayımda gör" derken yaptığın ayıbı görebilmek...

Size bu yorum hangi ayetin tefisirinde geçiyor diye sordum,siz ise laf kalabalığı yaparak bunu izah etmek yerine iftira attığınız konunun üstüne örtmeye çalıştınız....

Yitiksevda abim sağ olsun sizin yapmanız gerekenleri yaptı ve böylece sizin müslüman alimlere olan iftiralarınız bir kez daha gün gibi ortaya çıktı.... Zaten bunu hep yaptınız.....

Gerek Seyyid Kutuba gerek İbn-i Teymiyye gerek Muhammed bin Abdulvahab’a olsun hep iftira attınız... Onlara ait olmayan düşünceleri görüşleri hep çarpıtarak kendi mür-itelerinize sundunuz...Tasavvufçular bunu hep yapıyor...

Bu sözünü ettiğim müslüman alimlerin eserlerinden bir yazı alıntı yaparak bakın bu düşünce Kuran’a aykırıdır mertliğini yapamadınız....

Şehid ibn-i Teymiyye kendi dönemindeki tasavvuf dininin mensuplarının iftirlarına maruz kaldığını hapishane mektuplarında dile getirmektedir... Onu şehit eden zihniyete Allah lanet etsin diyorum....

Tasavvuf dininin sitelerine bir bakın işleri güçleri hep Muhammed bin Abdulvahhab ve İbn-i Teymiyyeye olan olan iftiralarıyla doludur.... Şimidide sıra Mevdude sanırım...

Hz. Yusufun beşeri kanunlarla hüküm etmeyeceği her müslümanın bildiği bir hakikattır...Tağutların kanunlarını güçlendirici ve bu kanunlarla insanlara adelet dağıtılabileceğinin düşüncesi ancak müslüman olmayan kişilerin fehmidir.... Bu hakikat ortada iken çağımızın samirileri nasıl oluyorda hıristiyan dünyasının kanunlarıyla adalet dağıtılacabileceiğinin fetvasını verebilmektedirler...

Hem beşeri kanunlarla helal ve haram sınırlarınızı tayin edeceksiniz, bizde Allah’ın kanunları gibi kanunlar yapıyoruz diyeceksiniz.... Hemde bizim şirkimiz küfrümüz nedir bize bunu ispat edermisinizi diyeceksiniz.... bu tam bir paradokstur...