Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15 Mart 2012, 22:21   Mesaj No:12

Medine-web

Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1173
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Standart Cevap: islamda böyle bi tövbe ayini[töreni] varmıdır.[menzilden..

Alıntı:
Hasan Akcay Üyemizden Alıntı Mesajı göster

Sünnet konusunda kendi acinizdan haklisiniz. Kuran'in disindaki cakma sünnete vakif degilim; vakif olmak ta istemiyorum. Ben Kuran'daki Islamin müslümaniyim. Benim imanima göre Islam Kuran'da Allah ne diyorsa odur. Imanimi tartisma konusu etmeye de razi degilim. Herkesin imani kendisine.

.

çakma sünnet tabiri çok saygısızca bir cümle.sanırım kuranıda bilmiyorsunuz..bilseydiniz eğer,islamın ikinci ayağı sahih sünnet olduğunu görecektiniz..islama girdiğinizde,lailahe illaAllah,Muhammedürresullullah diyerek girmiş olmalısınız.imanın birinci ayağı Allah ikinci ayağı Resulullah'tır.bu kuranda onlarca kez tekrarlanmaktadır.
kurana göre müslüman olduğunuzu iddia ediyorsunuz,samimi iseniz kuranı kurcalamalısınız,kendinizle çelişmemelisiniz.
diğer bir husus islamda misvak sünnettir.asrımızda belki diş fırçasıdır.daha ileride ne olur bilemem.ama Resulullahın bizzat kulandığı misvağı küçümseyerek orkestra değneğine benzetmeniz ayrı bir edepsizlik..

gürüşünüz ne olursa olsun saygı duyarız ama inançlarımıza,mukadesatlarımıza saygısızlık hakkınız yok!

not :[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] ve Nick [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] olmak üzere iki adet uyeliğiniz [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] ile birleştirilmiştir şifreniz değişmemiştir.

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.