Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Mart 2012, 16:40   Mesaj No:36

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: islamda böyle bi tövbe ayini[töreni] varmıdır.[menzilden..

Bakın la , yukardaki ayetler sizede geçerli oldu gıybet, arkadan konuşma siz bunu gördünüzmü nasıl yaptığını tarif ediş şeklinize bir bakın ne kadar eminsiniz bunun doğru bir haber olduğunu nasıl bileceksiniz ?

İkincisi namazda misfak kullanılmazmı buda sünnettir bunu nereye koyacaksınız ...?

Tasavvuf kelimesini duyunca Kuranı ve İçindeki emirleri unutuyorsunuz nasıl Kuran savunucusunuz tam bir muaamma bu ...ESADULLAHTAN ALINTI..

CEVABEN..Bakın esadullah bey eminimki siz gıybetin dahi ne olduğunu bilmiyorsunuzdur,inşaallah başka bi başlıkta GIYBET nediri açıklarsınızda bizde sizin o hak ile batılı birbirine karıştırdığınız bilginize göre gıybetin ne olduğunu ve ne olmadığını anlarız.

Ben verdiğiniz ayetleri bu gün müslüman kardeşlerimle bir arada kıldığımız yevmul aruba namazımızın hutbesinin konusu yapmıştık ve ayetteki konuyada değindik.ve benim ayetlerle muhattab olduğumu söylemişsiniz evet ben ayetlerle muhattabım ve beni muhattab eden Allahıma hamd olsun ki,ayetlerin gereğini de yapıyorum.Ben hasan arkadaşı[abiyi] ne kadar tanıyorsam sizide o kadar tanıyorum ve şahitliğimide YAZDIKLARINIZA GÖRE YAPIYORUM,ve bu gıybet te değildir,ama siz GIYBETİN NE OLDUĞUNU DAHİ BİLMİYORSUNUZ..

NAMAZDA MİSVAK KULLANILIRSA BUYUR DELİLLENDİR AMA DOĞRUYA SENİN DELİLİN GAVSIN dır,vahiy ve pıratiği olan rasulullah değil..
.................................................. .................................................. .............
Sen kendine bak la, daha Kurandan heberin yok bari vebale girme heva ve hevesin seni köreltmiş kardeşim defalarca ilettim şahsımıza yazacağınıza ilim kouşun sorun şu forumda yazdıklarınız Kurana ne kadar uyuyor resmen kişileri eleştiriyorsunuz gerisini siz düşünün ESADULLAHTAN ALINTI..

CEVABEN.Heva ve hevesini ilah edinen varsa oda siz siniz delilide GAVS,KUTUP,SADAT,ŞEYH efsaneleriniz ap açık delildir ve bunların yapıp ettikleri sadece zandır,vahiydende uzak.örneğin,RABITANIZ,HATMENİZ,SEKİZ ŞARTINIZ,TEVBE ALMANIZ,ve dahası....BUnlar hep heva ve hevesinizin ürünüdür..

isim veya şahıslara gelince ,esadullah bey bazı isimler vardır ki ŞAHSI AŞMIŞ EKOL,ÖNCÜ OLMUŞSA,ben bunlardaki batıllarıyla beraber ifşa etmeye kendimi adamışım ve buda islamın olmassa olmazıdır,delilide MESED SÜRESİDİR,FRAVUNLARIN,HAMANLARIN,NEMRUTLARIN,KISSA LARIDIR...Anamadınsa tekrar tekrar kulakların,kalplerin patlatırcasına HAYKIRARAK YAZMAYA DEVAM EDEYİM...yAZILARIM VE PAYLAŞIMLARIMIN KAYNAĞI Rasulullahın pıratiği olan kurandır kuran be hey esadullah ama kör olmaktır sizin ki....
.................................................. .................................................. ..................
Biz senin yolunda asla olmayız senin yolun açık olsun la.....

Hasan abin oldu hemen Tasavvuf dedi ya Tarikat kötü dediya, sen nasıl Kuran savunucusun ki verdiği ayette ters olan görüşünüde eleştirmedin demek amaç Kuran değil sağa sola leke atmak hoş beni ilgilendirmez AMA ARTIK ŞAHSIMA YAZMAYI BIRAKIN kardeşim ....ESADULLAHTAN ALINTI...

CEVABEN..ESADULLAH BEY,size hocam dedim samimice yaklaştım,elimi uzattım içine düştüğünüz bataklıktan bi nebzede olsa uyanmanız için siz,tarikatlerdeki güya nefsi aşağılama olan yok ben hoca değilim,falan gibi ben acizim,bazı tarikattaki samimi insanlardan duydum kendini hatta SENİN ŞEYHİNDE DİYOR VİDEOSUNDA,gavsın evladının kölesi olmak farzdır,vacibdir,falan veya bazı müridler nefsi aşağıla olarak BEN KÖPEĞİM,BEN TUVALET TAŞIYIM diyenide duyduk bu kadar yani,Allah eşrefi mahlukat olun diyor tarikatler sofilerine KÖPEK OLUN diyor...Yani esadullah bey sizde şeyh gavs,şirklerinizi bırakın size KARDEŞ,ABİ,demeeyn sizin gibi olsun...

ha eğer kuranı savunmak sa niye HASAN AKÇAY ın kuran ışığında yanlışlarını dile getirmediniz demişsiniz,

nedeni şu,hasan abi bi defa kendini kuranı anlamaya adamak için adım atmış ve AKLIN MUHATTABI OLAN VAHİYİ ,AKLIYLA ANLAMAK için ,vahiye penceresini açmış ve AKLINI SİZİN GİBİ GAVSLARA hipotek ettirmemiş,varsa kutsalları oda VAHİYNİN AYDINLIĞINDA olur diyor kendisi ben öyle anladım.Ha yanlışı olamaz mı olur pekala ama onlarıda konuşacaz başka başlıklarda inşaallah soracaz HASAN ABİME,abi bi açıkla bu olayı nasıl böyle anladın,oda anlatacak ve birlikte HATALARIMIZI BULUP TEVBE EDECEZ,ama şeyhe bağlananbi ipe ,beze tutunarak değil...

SANIRIM AÇIKLAYICI OLMUŞTUR..ha bide ESADULLAH BEY KENDİNİZİ çok önemsiyorsunuz,siz bizim ismimizi kullanırken bak biz hiç rahatsız olmuyoruz,buda çok normal HA SİZ İNANCINIZDAN DOLAYI UTANIYORSANIZ O BAŞKA...