Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21 Mart 2012, 12:21   Mesaj No:38

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: 2012 12.Hafta'nın Misafiri La diyebilmek

Alıntı:
Yitiksevda Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Üstad Saide Kurdinin işaret-ül İcaz Tefsirini hiç okuyup tefekkürün yansımasının ne denli olduğunu düşündünüzmü emin olun Tefsir kaynakları içerisinde bir veya birkaç ayeti bu denli anlatan ve insanı tefekküre sevk eden başka bir kaynak görmediğimi açıkça söyliyeyim İşaret-ül İcaz eseri ile Üstadı ele aldığımda Muhteşem yönlerini açıkça görebilmekteyim bu kadar derin bir tasavvura sahip Alim nasıl olurda Şirk koşar yada Şirk koştuğu iddia edilebilir aklını çok az işleten biri dahi Şirkin ne olduğunu biliyorken Üstad gibi ömrünü Kur'an hizmetine adamış bir Alim nasıl olurda Şirki bilemez?

Örneğin: Benim gibi aciz ve ilimsiz biri dahi Şirk kavramını anlıyabiliyor iken Üstad Saide Kurdinin anlamaması ne kadar olağan bir görüş olabilir?

Sende iyi bilirsin temelim bu yola girmemin ana sebeplerinin başında Üstad ve eserleri gelmektedir asla taassup ile bakmam ve Kur'ana muhalif görünen kısımları eler diğer kısımlarından ise her zaman faydalanırım...
Sayın abim bende kuranın şeytan ile ilgili şu ayetini görünce şeytan nasıl sapmış ve bunda ısrar etmiş bu kadarda bilgliyken diyorum ama şapmış ,demekki bilgili olmak başka,imanlı olmak başka...

ayet şöyle,Şeytan insanlara vesvese verip onları saptırdıktan sonra onlardan uzaklaşıp,BEN SİZİN BU YAPTIĞINIZDAN ALEMLERİN RABBİ OLAN ALLAH tan KORKARIM diyor....[Nasılda bilgili ve yakin bi korkusu var,]...