Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24 Mart 2012, 13:02   Mesaj No:44

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Laik sistemlerinin askerleri şehid olur mu..

Alıntı:
Müb@rek Üyemizden Alıntı Mesajı göster
RAHMAN VE RAHİM OLAN, YÜCELİĞİ VE ULULUĞU DAİM OLAN BİR VE TEK OLAN ALLAH (c.c.)'A HAMD.
Resûlü Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)'ya ve O'nun Pak Ehlibeytine Salat ve Selam...

El Cevap;

kendinle tezata düşüyorsun...
sana son sözüm;
kendi aklına çok güveniyorsunda bunca yıldır Peygambere (s.a.v.), salat getirmenin bir vazife olduğunu söyleyen alimleri niçin güvenmiyorsun ? O alimler ki İslamı dava edinmişlerdir.
Eğer ehli sünnet isen, Müçtehid imamımız; İmam Şafii bu âyete ve,Hadis-i Şeriflere dayanarak, namaz kılarken son tahiyyatta "Allahümme Salli ve Allahümme Barik" okumanın farz olduğunu söylemiştir.

Kaynakları yukarıda vermiştim, yine bir çok hadis ve alimlerin sözü bu yöndedir.

cevaben...İmam şafii nin farz koyma yetkisinin olduğunu nerden çıkardınınz,Allah tan başka ,peygamberin bile FARZ KOYMA yetkisi yokken,şimdide dininizde imam şafiiyi Allah ortak kıldınız..Sizin din anlayışınıza göre o zaman diğer imamlar FARZ DEMEMİŞ se,diğer imamlar,İMAM ŞAFİİYE MUHALİF OLMUŞLARDIR,VEYA İMAM ŞAFİİ MUHALİF OLMUŞDİĞER İMAMLARA....

Benim kendime güvenimi Rabbimizin beyanında buluyorum,RABBİMİZ KAMER SÜRESİNİN ayrı ayrı,ayetlerinde,İnsanların anlayacağı şekilde kuranı indirdik halen öğüt alan yok mu diyor..Bende ayete iman ediyor kuranı anlamaya çalışıyorum, siz ise gidin PEYGAMBERE ,GELEN VAHİYNİN,aslında cebrail tarafından bi perda arkasında ,cebraile,yine peygamberden verildiğini SÖYLEYEN ŞİRK EHLİ CÜBBELİNİZİN AKLINA TAKILIN VE AKLINI ONLARA HİPOTEK ETTİRİN...
.................................................. .................................................. ....................................
Enes (R.A)'den rivayetle Resululllah (S.A.V) şöyle buyurdu:

"Cuma gününde bana çok salavat getiriniz. Zira biraz önce Rabbim'den Cebrail (A.S) bana geldi ve ALLAH'ın şu buyruğunu bildirdi: Yeryüzünde bulunan herhangi bir müslüman, sana bir defa salavat getirirse, ben ve meleklerim ona on salavat getiririz." (Taberani)

CEVAB.Bu verdiğiniz bilgi eğer doğru değilse,hem Allah a hemde peygambere,hemde cebraile hemde,enes e iftira etmiş olursunuz,bunun farkındamısınız..

Hüseyin bin Ali (R.A)'den rivayetle Resulullah (S.A.V) şöyle buyurmuştur:

"Cimri kimse, yanında anıldığım halde bana salavat getirmeyen kimsedir." (Nesai, İbn Hıbban, Hakim, Tirmizi)

Vesselam.