Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31 Mayıs 2012, 23:38   Mesaj No:136

talibetün

Medineweb Sadık Üyesi
talibetün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:talibetün isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15138
Üyelik T.: 08 Aralık 2011
Arkadaşları:11
Konular: 76
Beğenildi:8
Beğendi:1
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: yeterlik sonrasında mülakata nasıl hazırlanacağız?

Alıntı:
KARANFİL Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Sağolun kardeşim.
Sınav nasıldı diye soracak olursanız,
Sadece hafızlıktan sordular, hafızlık sınavı yapar gibi 3-4 yerden okuttular.Bende 6 senenin üstüne ne kadar okuyabildimse artık..
Sanırım geçtim ama çok yüksek bir puanla değil..

Sizce bu sınavda hafızlıktan sormaları doğru mu?müfredattaki ezberlerden sorsalar ve fıkıh, tecvid yüzüne okuma yapsalardı daha yüksek alırdım...

kardeşim benim de hafızlık yapalı 12 sene geçti ben de dün girdim hala leyla gibi geziniyorum ortalıkta

hafızlıktan sormazlar diye tahmin ediyordum ama hep hafızlıktan sordular aradan epey zaman geçtiğini ve ev hanımlığı, çocuklardan dolayı gerilettiğimi söyledim gözümün yaşına bakmadılar
dediğin gibi hafızlık sınavı gibi sınav yaptılar

ayrıca kuranın herhengi biryerinden aşır oku dediler , bilindik bi yer olmasın sesine bakalım dediler
ben de 26. cüzün son sayfasını makamlı bir şekilde okudum sesim ince olduğu için biraz komik gibi oldu ama ne yapayım ayrıca talim üzerine sübhanekeyi okutturdular bir de
tecvid bilgisi mi değil mi bilmiyorum ama oldukça ayrıntı bir kaideyi sordular bilemedimuzgn
en sonunda artık başımda uğultular vardı fıkıh hocası seni zorlamayayım kolay soracağım dedi namazın farzlarını sordu o kadar kolay bir soru da bile kekeledim bilmiyorum pek ümitli değilim rabbimden hayırlısını diliyorum kısmetimizde varsa oluruz