Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13Haziran 2012, 00:11   Mesaj No:23

Medine-web

Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Medine-web isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1173
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Standart Cevap: Kız Olsaydınız Bir İmamla Evlenirmiydiniz??

Alıntı:
mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
abdülmelik abimizden açıklama bekliyoruz artık,
yokmu aksini savunacak bir imam aramızda
bize yanılıyorsunuz bakın bizler bildiğiniz mahalle imamlarına benzemeyiz diyecek arkadaşlar lütfen buyrun

İmam! ümm'den gelme,yani anne demektir.anne şefkati merhameti ana yüreği demektir.yüreği yanık,bağrı dertli,ümmetin haline ağlayan demektir.nil kenarında bir kuzuyu kurt kapsa kendisini sorumlu tutan demektir.sokağın haline baksa kendi eserimdir der ağlayan demektir.salla başı kıldır beşi al maaşı şeklindeki bir sorumsuzluğu prensip etmeyen demektir.

günümüz imamına bakacak olursak,gerçekten halimiz içler acısı.zekat fıtra sadaka ölü cenaze zarfları avcısı!
toplum uçuruma mi gitti kendisini ilgilendirmiyor.ahlakmı bozuldu umrunda değil.10 dakika camiden geç çıksa canı çıkar.bir dertli bir sorunlu insanla ilgilenmek yerine onu avukata göndermeyı dener.onun tüm derdi heybemi nasıl doldururum hayalidir.bağdatta yangın var dükkanım orda yoksa bana ne der.
bu profildeki imam ancak recmedilmeli bence.malesef recmedilecek listesi hayli kabarık!:((

içlerinde insan evlatları,kuran sevdalıları olsa da,hep susturulur.ya sürgün yer yada dağ başına.fincancı katırların menfaatine dokunmasın diye.20 yıldır bunu gördüm yaşadım yaşıyorum.
inanın eline yıllardır hazır hutbe dışında kitap almayan çok.hayatında kuran meali bitirmeyen çok.

etrafına insan toplayabilen,ona doğru yolu dert edinen,maaşı dışında gözü kimsenin cebinde olmayan,görevi tebliğ olan,toplumun halini dert edinen imam varsa ben evlenirim siz zahmet etmeyın.

saygılar..

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.