Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03 Temmuz 2012, 17:12   Mesaj No:8

Esadullah

Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:
Standart Cevap: Şirk Dininin Temeli Rabıta

Alıntı:
Yitiksevda Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Esedullah kardeşim Kuran'da geçen Ribat kavramı ve Tarikatlarda uygulanan arasında alakayı bana ispat edermisiniz rica etsem...
Kur’ani Kerim’de R-B-T Kelime kökü ile geçen Kelimenin halleri toplamda 6 olup hal anlamları ile geçtiği yerler 5 tir…

رَبَطَ يَرْبِطُ رَبْطًا

Bağlamak, Cesaret vermek, takviye etmek, temkin vermek…

Alıntı:
Mehmet Akif Allah'ın rahmeti ve Bereketi Üzerine Olsun Alim ve Baştacı Safahat ve Başka Eserlerinde Şirkten eser yok Şirkten uzak bir Alim idi...
Saddak şirk elbette yok size istinaden söyledim zaten onunla desteklemişsinizya kendinizi, oysa bu mısralar bile tasavvuf kokuyor sayın hönül, Merhumu iyi anlamak lazım ....

şimdi sizin mantığınızla bakalım daha ii anlarsınız ;

Bırak, hâsir kalan seyrinde mi´râcım devâm etsin;

seyirde miraç yaşamak bu tamamen tasavvufla alakalıdırki miraç yaşadığını idda ediyor....

Rükû´um yerde titrerken, huşû´um Arş´ı titretsin!

İlâhî! Serserî bir damlanım, yetmez mi hüsrânım

burada da bir damlanım diyor Allah c.c. haşa sumuki damlası olsun ...?

Alıntı:
Esedullah kardeşim Size Vermiş olduğum sıralamanın dayanaklarınıda sunacam O zaman çorba sahibi belli olur ...
Sayın hönül bana külliyatta getirseniz en küçük bir değişiklik olmaz, size bir tavsiye Tarikatı aliyyede Rabıtaı Celiyye isimli bir eser var Cübbeli Hoca kaleme almış okuyun inşaallah , ve rabıtaya bu kadar takılmayın rabıta başlangıçtır tasavvufta ...vesselam