Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Temmuz 2012, 17:52   Mesaj No:46

Esadullah

Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:
Standart Cevap: Rabıta, Rabıta Nedir, Rabıta Hak mıdır, Rabıta Nasıl yapılır

Alıntı:
Yitiksevda Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Esedullah kardeş Allah resulünden bu hususta bir delil sununda öğrenelim:...
Şimdi size şöyle söyliyeyim ;

bir şeyh efendi var sadık ve Allah dostu bu şeyh efendinin adıda murtaza olsun , ben bu şeyh efendiye gittim ve bu efendinin gercekten Kuran ve Sünnet ile dolu ve asla taviz vermeyen bir yaşantısı olduğunu gördüm ilim olarakta İslami ilimlere vukufiyeti çok iyi yani Alim ve Salih bir kişi vasıfları taşıyor....

Şimdi Allah buyuruyorki;

"Ey iman edenler! Allah'tan korkun ve sadık kullarımla beraber olun." Tevbe, 119 bu ayetin sırrınca bende diyorumki yarabbi ben senin emrinle senin sadık kullarınla beraber oluyorum sonra Resulullahın s.a.v hadisi aklıma geliyor "
Sizin en hayırlınız, görülmesi Allah c.c ı zikrettiren (hatırlatan, akla getiren) kimsedir..." diyorumki bu şeyh murtaza gercekten Allahı c.c. hatırlatıyor...

Şimdi gelelim asıl mesleye eee ben bu şey efendinin yanında daim kalamayacağım acaba ne yapsamda Ayete ve Hadise onun yanında olmadanda iltica edebilsem , hmmmmm düşünüyorum ve dank ampül yanıyor , Rabıta yapayım diyorum hem bu sayede bu şeyh efendi ile "sadıklarla beaber olun" beraber olurum hemde Allah hatırıma gelir. Bu sayede Allahtan gaflete düşmem ve Allaha c.c. olan muhabbetim artar.....

Bu kadar basit Resulullahı s.a.v görmeyen Veysel Karani misali yani

Şimdi buna ne Allah c.c. kızar nede Resulullah s.a.v emin olun hoşlarına bile gider sayın hönül

Bu Hz Ebubekrin r.a hali gibidir hani mübarek her an Resulullahı s.a.v düşünüyor ve hatta kaza-ı hacette bile aklına geliyorda bunu soruyorya Resulullaha s.a.v oda cevaz veriyor.ama siz bunuda delil saymazsınız şimdi

Neyse Allah hayırlısını bize nasip etsin, vesselam