Konu Başlıkları: hayrettin karamana reddiye
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12 Temmuz 2012, 14:31   Mesaj No:8

aslıı

Medineweb Sadık Üyesi
aslıı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:aslıı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15266
Üyelik T.: 13 Aralık 2011
Arkadaşları:18
Konular: 119
Beğenildi:62
Beğendi:29
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: hayrettin karamana reddiye

Alıntı:
Yitiksevda Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Aslı Bacım Şimdi dinle Abini ...

Muhammed Abduhun kaç eserini okudun Yada Efganinin Allah rızası için hangi ilimle tahkik ettin ve yanlışlarına Reddiye sunabildin bu soruyu Abin olarak sordum Cevabına binaen sana sorularım olacak Sana her seferinde söylediğim şu sözü yine hatırlatayım Allah'ın seni hesaba çekeceği Kaynak Kur'an=Sünnet'tir Şahısların sözleri ile amel edip etmeyeceğin değildir...

Şimdi Alim zatlara Mason yaftası ve benzeri vurmana bilgisizce ama.Bende Bir yazı hazırlasam ve senin efendilerine deliller ile reddiye yazsam eline ne geçecek İnsanları kışkırtmayı bırak hep bu tür kışkırtmalar hakikati anlatmaya manidir ...Kur'ani konulara adapte ol ve benide bu tür boş işlere cevap hazırlama zorunda bırakarak Asıl çalışmam gereken konulardan mahrum bırakma lütfen...

Hayrettin Karaman ve ekibinin hazırladığı mealde hatalar olabilir .Mealde olan hatalar nerde Muhammed Abduh Efgani Reşit rıza nerde konu ile ne alakası var benim kızdığım nokta bu Alimlere laf söylenmesi ve buna binaen cevap hakkının oluşması...
“Tevrat’ta, Ya’kub peygamberin Tanrı ile güreşip O’nu yendiği, bu sebeple Tanri’nın ona İsrail adını verdiği bildirilir. (Tekvin, 32/24-28)” (Cild 1 Sahife 50) bu notu veriyo sizce bu nedir? yazdıkları eserde muta nikahına izin veriliyo incil tevrat dan örnekler hristiyanların vs cennete girebilicegi filan filan neden bunlara tepki vermi,yosunuzda bana tepki veriyosunuz siz kuran konularına adepte oldugum için konuyun açtım zaten neden kışkırtma olarak algılıyosunuz konuyu okursanız ne alakası oldugunu anlarsınız abim
tarih sussa, hakikat susmayacak........''