Konu Başlıkları: kız çocukları okutulmalımı?
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27 Eylül 2012, 14:03   Mesaj No:3

aslıı

Medineweb Sadık Üyesi
aslıı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:aslıı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15266
Üyelik T.: 13 Aralık 2011
Arkadaşları:18
Konular: 119
Beğenildi:62
Beğendi:29
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: günün sözü

Alıntı:
fetihcan Üyemizden Alıntı Mesajı göster
nasıl bir bakış açınız vardır anlayabilmiş değilim.
şimdi o zaman ayete karşı çıkmamak için bence markete, pazara, alışverişe gitmeyin hatta sokağa bile çıkmayın çünki sonuçta her iki cins karşı cinsle karşılaşacağı için HARAM kavramı oluşacak..

NÛR - 32
Sizden bekâr olanları, kölelerinizden ve cariyelerinizden durumu uygun olanları evlendirin. Eğer bunlar yoksul iseler, Allah onları lütfuyla zenginleştirir. Allah, lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir.

ne cariyemiz var nede kölelerimiz şimdi bu ayete karşı çıkmıyoruz lakin uygulanabilirliği de yok ve olamaz da..eğer ayeti uygulayacağım ayetlerin hepsi uygulanır tarzında düşünüyor iseniz nasıl olacağını bir anlatırmısınız?düşünceli000
kölen ve cariyen olsaydı evlendirirdin arkadaşım olmadıgına göre mesul degilsin diyelim kısaca... ben okutma taraftarı degilim ha annem babam bizi okutmuş keşke okutmasalardı ama ben bi kızım olursa o haram yuvasına yollamam asıl sizn nasıl bi bakış açınız var markette pazarda siz kadınlarla oglanlarla muhabbet mi yapıyosunuz ?okul ortamının nasıl oldugunu anlatmama gerek bile yok kızlar kanka adı altında ne olacak arkadaşız diye her şeyi yapar bugün olmazsa yarın biçocuk çıkar aaa hoşlandım ciddiyim ne olcak hiç biri olmasa bile bi sınıfda yıllar geçiyo arkadaş muhabbetleri geziler piknikler valla ayet olmasaydı bile edeben ahlaken hiç bi uygunlugu yok en temiz insanlar bile bi sınıfda mecbur yani konuşmaya sen konuşmassan taviz vere vere sonucun nere gittigi günümüzde açık ve net bu yüzden tartışmaya gerek yok ayetlerin hepsini uygulamak gayet mümkün ama bunu beceremiyoruz çogu zaman ama en azından becerdiklerimizle bırakın devam edelim ben okul ortamına karşıyım kızları hatta aynı şekilde oglan çocuklarınıda gönderme taraftarı degilim kızlar medreselerde ilim alsın buda bi okul hemde en güzeli oglanlarda dışardan filan bitirsin sen okut abicim kızını filan sana bişey diyemem ama bunu kimse cahillik olarak algılayamaz algılamamalı şimdi diyceksin onu okutma bunu okutma ülke kimlerin eline geçecek ama istemezmisin dünya onların ahiret bizim olsun
kısacası herkesin kendidüşüncesi benim düşüncemde bu vesselam
tarih sussa, hakikat susmayacak........''