Konu Başlıkları: vesile arayın...
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Eylül 2012, 13:05   Mesaj No:26

Esadullah

Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:
Standart Cevap: vesile arayın...

[QUOTE=fetihcan;191119]

ALLAHIN ADETİ!!!
Neymiş ALLAH’ın ADETİ???
Bu nasıl büyük ve talihsizce kullanılmış bir cümledir???
Allah’la berabermi yaşıyorsun ki ALLAHIN ADETLERİ ni biliyorsun???

sanırım daha cok araştırma yapmanız lazım kardeşim kısaca verelim görevimizi yerine gelsin ;

Allah'ın kanunu, sünneti. Âdet, geri dönmek manasına olan Avd'dan isimdir. Aslı avdettir. Aynı zamanda âdet; İsti'mâlin eş anlamlısıdır. Âdet, Kur'an-ı Kerim'de "Sünnet" lâfzı ile teblîğ buyurulmuş ve müfessirler tarafından düstûr, kanun diye izah edilmiştir. Kur'an-ı Kerim'in Ahzâb, Fâtır, Fetih gibi birçok surelerinde âdet, hep sünnet lâfzıyla tabir buyurulup, bütün bunlarda Allah'ın âdetlerinden, kanunlarından sözedilmiş ve Âdetullah'ın değişmesinin mümkün olmadığı bildirilmiştir. Âdetullah ile ilgili ayetlerin çoğunda, bilhassa geçmiş ümmetlerin müşriklerine, dünyevî ve uhrevî ceza tayininde carî bulunan ilâhî kanun tebliğ edilmiştir.
el-Enfâl, 8/38; el-İsrâ, 17/76-77; el-Fâtır, 35/42-43

(SAD SUR. 29:
(RESULÜM!) SANA BU MÜBAREK KİTABI, AYETLERİNİ DÜŞÜNSÜNLER VE AKLI OLANLAR ÖĞÜT ALSINLAR DİYE İNDİRDİK)

Allah kuran ayetlerini okuyun ve akledin diye indirdim diyor lakin birileride kalkıp ben bunu anlamıyorum mutlaka bir cemaate veya tarikata gireyim kendime şeyh önder bulayım diyor…Acınacak bir durum…

Kimse bunu dile getirmiyor ama bilmeyen bir insanın eline verin Kuranı nasıl öğrenecek söylermisiniz , bugün meallerdeki farklılık bile aşinayken hemde , ikincisi Öğrenmek çokmu kötüki öğrenen insanları bu şekilde itham ediyorsunuz , ayrıca öğrenim öğretmenden proftan vesaireden olunca sorun olmuyorda Mürşidden oluncamı sorun oluyor...?

Resulullahın s.a.v yada diğer peygamberlerin işi neydi ...? Kuranı indirmekmi buyrun ben indirdim siz anlayınmı ...? Konuyu kavramanız lazım kimse Allah c.c. ile arasına birşey sokmuyor sadece Allahı cc. Kuranı ve Sünneti tanımak için Mürşid , öğretmen v.s ediniyor

SÜNNET KELİME OLARAK TARZ, METOT, YOL, TAVIR MANALARINA GELİR. SÜNNET KELİMESİ TOPLULUKLARIN DEVAM EDEGELEN DAVRANIŞLARI MANASINDA DA KULLANILIR. Peygamberimizin de SÜNNETİ-TARZ-METODU-DAVRANIŞLARI KURAN’A GÖRE OLDUĞUNA GÖRE DAHA NE ARAYACAĞIZ?
YOKSA PEYGAMBERİN KENDİNE VAHYEDİLENLERİ KURANA BAŞKA AKTARIP KENDİSİ BAŞKA TÜRLÜMÜ YAŞAMIŞTIR?

(ARAF SURESİ 3; RABBİNİZDEN SİZE İNDİRİLENE UYUN; O`NUN BERİSİNDEN BİR TAKIM VELİLERİN ARDINA DÜŞMEYİN! SİZ NE KADAR DA AZ ÖĞÜT ALIYORSUNUZ)

İNDİRİLEN NEDİR? ONUN BUNUN BERİSİNE ÖTESİNE VELİ KAYNAK AÇIKLAMA ARAMAK NEDİR?

Allah yürürken de namaz kılınır demiş,at üstünde giderken de kılınır demiş,anlaman gerek ki iş bir ruh halini anlatıyor,namaz işi eğilip doğrulmayı anlatsa,cenaze namazı ayakta kılınmazdı,bakara 239 gibi yürürken,at üstünde giderken kılınması mükün olmazdı bunların aksini ispat eden bir ayet yazssana bana…
Din günü sahibi ALLAH o gün geldiğinde KİMİN İBADETLERİN NE ŞEKİLDE YAPILDIĞINDA KABUL GÖRECEĞİNİ HEP BERABER GÖRECEĞİZ…

Çok ısarcısnız bakın size ayet verdim ;

Ey iman edenler! Allah'a itaat edin, Peygambere de itaat edin ve sizden olan emir sahibine de itaat edin. Eğer herhangi bir şeyde anlaşmazlığa düşerseniz; Allah'a ve ahiret gününe gerçekten inanıyorsanız, onu Allah ve Resulüne arz edin. Bu, daha iyidir ve sonuç bakımından da daha güzeldir. Nisa - 59

Siz olaya devamlı tarikat cemaat şeyh v.s gibi kavramlar kötü gösterildiği ve bidat olduğu öğretildiği için savunma halindesiniz, sizin ve benim inandığım aynı , sadece yönlendirmeler farklı müslümanlar buna son verirse zaten sorun kalmıyacak , Şeyhlere Mürşidlere Velilere şirk ehli diyenler dönüp hayatlarına baksalar kendilrinin ne halde olduğunu görecekler elbet, Kuran ve Sünnetten uzak Şeriata uymayan kim varsa hüsrandadır bukadar basit, Ben Allahtan başka yardım dilenecek yoktur dedikçe siz hala savunma halindesiniz...

Allah c.c. ümmete ittihat nasip etsin , ama elbette hidayet O nun elinde ...vesselam