Konu Başlıkları: vesile arayın...
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Eylül 2012, 14:56   Mesaj No:28

fetihcan

Durumu:fetihcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20289
Üyelik T.: 15 Eylül 2012
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: vesile arayın...

[QUOTE=Esadullah;191152]
Alıntı:
fetihcan Üyemizden Alıntı Mesajı göster

sanırım daha cok araştırma yapmanız lazım kardeşim kısaca verelim görevimizi yerine gelsin ;

Allah'ın kanunu, sünneti. Âdet, geri dönmek manasına olan Avd'dan isimdir. Aslı avdettir. Aynı zamanda âdet; İsti'mâlin eş anlamlısıdır. Âdet, Kur'an-ı Kerim'de "Sünnet" lâfzı ile teblîğ buyurulmuş ve müfessirler tarafından düstûr, kanun diye izah edilmiştir. Kur'an-ı Kerim'in Ahzâb, Fâtır, Fetih gibi birçok surelerinde âdet, hep sünnet lâfzıyla tabir buyurulup, bütün bunlarda Allah'ın âdetlerinden, kanunlarından sözedilmiş ve Âdetullah'ın değişmesinin mümkün olmadığı bildirilmiştir. Âdetullah ile ilgili ayetlerin çoğunda, bilhassa geçmiş ümmetlerin müşriklerine, dünyevî ve uhrevî ceza tayininde carî bulunan ilâhî kanun tebliğ edilmiştir.
el-Enfâl, 8/38; el-İsrâ, 17/76-77; el-Fâtır, 35/42-43

Kimse bunu dile getirmiyor ama bilmeyen bir insanın eline verin Kuranı nasıl öğrenecek söylermisiniz , bugün meallerdeki farklılık bile aşinayken hemde , ikincisi Öğrenmek çokmu kötüki öğrenen insanları bu şekilde itham ediyorsunuz , ayrıca öğrenim öğretmenden proftan vesaireden olunca sorun olmuyorda Mürşidden oluncamı sorun oluyor...?

Resulullahın s.a.v yada diğer peygamberlerin işi neydi ...? Kuranı indirmekmi buyrun ben indirdim siz anlayınmı ...? Konuyu kavramanız lazım kimse Allah c.c. ile arasına birşey sokmuyor sadece Allahı cc. Kuranı ve Sünneti tanımak için Mürşid , öğretmen v.s ediniyor

Çok ısarcısnız bakın size ayet verdim ;

Ey iman edenler! Allah'a itaat edin, Peygambere de itaat edin ve sizden olan emir sahibine de itaat edin. Eğer herhangi bir şeyde anlaşmazlığa düşerseniz; Allah'a ve ahiret gününe gerçekten inanıyorsanız, onu Allah ve Resulüne arz edin. Bu, daha iyidir ve sonuç bakımından da daha güzeldir. Nisa - 59

Siz olaya devamlı tarikat cemaat şeyh v.s gibi kavramlar kötü gösterildiği ve bidat olduğu öğretildiği için savunma halindesiniz, sizin ve benim inandığım aynı , sadece yönlendirmeler farklı müslümanlar buna son verirse zaten sorun kalmıyacak , Şeyhlere Mürşidlere Velilere şirk ehli diyenler dönüp hayatlarına baksalar kendilrinin ne halde olduğunu görecekler elbet, Kuran ve Sünnetten uzak Şeriata uymayan kim varsa hüsrandadır bukadar basit, Ben Allahtan başka yardım dilenecek yoktur dedikçe siz hala savunma halindesiniz...

Allah c.c. ümmete ittihat nasip etsin , ama elbette hidayet O nun elinde ...vesselam

Kardeş sana cevap bile yazmayacağım işine gelenlere cevap verip işine gelmeyenleri es geçmenden dolayı ve konuyu olmayacak yerlere saptırmandan dolayı....SAPLA SAMAN KARIŞINCA YAL OLUR..*YAL*sözlüğe bakarsın bir zahmet...
yazdıklarına bir bak MIŞ-MUŞ-MİŞ- lere dayanıyır aynı RİVAYET EDİLİRKİ diye başlayan dizelere...
Eminimki yazmaya kalksam sayfalar dolusu yazarım bunun için ne vaktim müsait nede karşımda anlayabilecek kapasiteye sahip birisi var..
HEM ALAHTAN BAŞKA YARDIM DİLENECEK YOKTUR DERSİN HEMDE HACILARDAN,HOCALARDAN,ŞEYHLERDE,ŞIHLARDAN GEM VURURUSUN..!!!
ZORDUR ALLAHIN SADEC İNSANLARA BAHŞETTİĞİ AKLI KULLANABİLMEK!!!