Konu Başlıkları: vesile arayın...
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Eylül 2012, 16:45   Mesaj No:30

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: vesile arayın...

[QUOTE=Esadullah;191150]
Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
esedullah abim,rasulullahtan kuranı nuru muhammediyeden okuyun,yoksa anlamazsınız diye bi nasihat mı var,veya nuru muhammediyede nedir,nasıl bi metoddur ki okuyalım,,ha ben kurana tapmıyorum,kuranı anlayarak okuyup hayatıma taşıyorum.

ben böyle bir kelam kullanmadım ve lütfen kullanmadığım kelamları dile getirmeyin ...Ben size sadece fikrimi söyledim oturup bunu size izah etmekle vakit harcayamam elbet

ikide bir,peygamberide yarıilah variliğe getirecek cümleler kurmayın,Allah azzeve eclle kuranı mübinde kuranın nasıl anlaşılacağını apaçık anlatmış bir çok ayetle,halen neyin peşindesin be abim...

Resulullah s.a.v olmadan Kuranı nasıl anlıyorsunuz ...?

size bir soru gerci sorularımı cevaplamıyorsunuz ama olsun biz soralım ...

Abdestinizin bozulduğunu nasıl anlıyorsunuz bana izah edermisiniz, yada bana Elif Lam Mim ayetini izah edermisiniz ...?
esedullah peygamber şuan yok ve kuranı anlamak isteyen her insanda kuranı anlaya bilir bunu Allah kamer süresinin bi kaç yerindede kuranın başka yerlerindedede beyan etmiş...İNSANLARIN ANLAYACAĞI ŞEKİLDE KURANI İNDİRDİK ÖĞÜT ALAN YOK MU DUR,diye,

Zaten peygamber olsaydı,şuan ben ve siz bu konuları konuşuyor olmazdık değil mi..

Gelelim abdestin bozulmasıyla alakalı duruma,asl olan şu ayetlerin hükmüdür,Ey iman edenler, sarhoş iken, ne dediğinizi bilinceye ve cünüp iken de -yolculukta olmanız hariç- gusül edinceye kadar namaza yaklaşmayın. Eğer hasta veya yolculukta iseniz ya da biriniz ayak yolundan (hacet yerinden) gelmişseniz yahud kadınlara dokunmuş da su bulamamışsanız, bu durumda, temiz bir toprakla teyemmüm edin, (hafifçe) yüzlerinize ve ellerinize sürün. Şüphesiz, Allah, bağışlayandır, esirgeyendir. (NİSA SURESİ / 43)

Ey iman edenler, namaza kalktığınız zaman yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın, başlarınızı meshedin ve her iki topuğa kadar ayaklarınızı da (yıkayın.) Eğer cünüpseniz temizlenin (gusül edin); eğer hasta veya yolculukta iseniz ya da biriniz ayak yolundan (hacet yerinden) gelmişse yahut kadınlara dokunmuşsanız da su bulamamışsanız, bu durumda, temiz bir toprakla teyemmüm edin (hafifçe) yüzlerinize ve ellerinize ondan sürün. Allah size güçlük çıkarmak istemez, ama sizi temizlemek ve üzerinizdeki nimeti tamamlamak ister. Umulur ki şükredersiniz. (MAİDE SURESİ / 6 )
...

elif,lam,mim bunlarıda Allahın dışında hiç kimse bilemez,peygamber dahi olsa ve bu harfler herhangi hüküm belirtmez sadece Allahtandır deyip iman ediyorum var mı sıkıntısı...,