Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03 Ekim 2012, 07:56   Mesaj No:2

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: İslamın kurtuluşu bilinçlenme ile mümkündür

kişiler hayatları boyunca yaptıkları bazı filleriyle değil,Allahın hükümlerine karşı olan tavırlarıyla değerlendirilir islam dininde,

Yoksa camiya gidip Allaha kulluk yaptıktan,yarım saat sonra caminin dışında kime kulluk edildiğiylede ilgilenir islam..yani camide DİNİ[yaşama biçimini] Allaha,caminin dışındada Allaha has kılmak zorundadır ben müslümanım diyen kişi için,ve ben müslümanım demek ispatlanması gereken bi iddadır , taki yakin[ölüm] gelinceye kadar.

Din tekelleştirilip belli bi mercinin tahakkümüne bırakılınca,ve bu mercide LAİK DEMOKRATİK,ÖLÜLERİN TASARRUFUNUN İLKELERİNE BAĞLI KALMAK ZORUNDAYSA,vahiy yolunun tutulması ve vahiynin inşaasında insan yetiştirmek imkansızdanda zordur,başara bilene varsa takdire şayandır tabiki,yinede islam ile cahiliye içiçe olamaz,birbirinden ayırt edilip islamın apaydınlık yolunda koyulmadıkça,kabul ettim dedğin islamı yaşaman bile olanaksızdır,kısmı olarak camide yarım saat Allaha itaatın dışında,cami dışında tağuta ve cipte selam durur kişi....

Yaşadığımız zaman diliminde hayatın her alanıda tağuta itaat içerisinde geçmektedir,çünkü islam ile cahiliye tam olarak birbirinden ayırt edilmemiştir toplumun akil önderleriyiz diyenler tarafından,sanki iman ile küfür arası bi yol izlenmek istemekteler bu akil adamları,eee koyun misali meeeleyenlerede durmak yok yola devam,