Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02 Kasım 2012, 23:09   Mesaj No:53

Yitiksevda

Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:
Standart Cevap: Tasavvufla İlgili sorularıma cevap arıyorum inşallah

Alıntı:
iklimya Üyemizden Alıntı Mesajı göster
sayın yitik kasten mi yapıyorsunuz yoksa gercekten farkında mı degilsiniz?
bu nasıl bir benzetmedir acaba. Hem aşırı derecede siyasi hemde ahlaka aşırı derecede uzak.
Nasıl olurda Saidi nursi hz. nin türbesinin basında bir fatiha okumakla yada hacı bayram velinin
türbesinde bir fatiha okumakla anıtı ziyaret eden ve şikayette bulunan kitleyi bir görürsünüz?
siz dedelerinizin basına gidip bir fatiha okumaz mısınız?
rica ediyorum bu uslubu terk edin artık.
anladık sizler sapık zihniyetin karsısında kıyamdasınız ve bizde bunu destekliyoruz.
sizin burada yazdıgınız anlattıgınız adı tasavuf olan ki (ben asla buna tasavuf demem)
inanmıyoruz. Ama ben Allahın birligine inanan, Rasulunun şefaatine güvenen ve
hicbir yaratılmısı onlara denk görmeden, kıyas etmeden, edebine uygun bir sekilde
ümmetin derdine düşmüş olan tasavufa inanıyorum.
İklimya bacım Ne dedeme Fatiha nede Ölülere Ölüye Kur'an okumam ama dua ederim Rabbime affetmesi için Bugün anıtkabirde kendi hallerini büyük atalarına şikayet edip derman isteyenler ile Türbe ve benzeri yerlerde hallerini şikayet edip derman isteyen ölülerden himmet bekleyen anlayış arasında fark yoktur onların PUTU Ataları ise adı Müslüman olanların PUTU'da kabirde yatan zatlardır fark yok...Üstadın sadece Onurlu duruşu beni bağlıyor kitapları vs çok önemli değil..Kendisine saygı duyarım ama put edinmem...Hacı Bayram türbesi veya Puthanesinde dönen Şirkin haddi hesabı yok.

-İmam Ali- (a.s)