Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03 Kasım 2012, 10:59   Mesaj No:57

Ene Garip

Medineweb Sadık Üyesi
Ene Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Ene Garip isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20682
Üyelik T.: 07 Ekim 2012
Arkadaşları:7
Konular: 26
Beğenildi:8
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Tasavvufla İlgili sorularıma cevap arıyorum inşallah

Tasavvufun temeli üç esasa dayanır: Zikir, sabır, şükür. Yani Yaratanı sık sık anmak ve Ondan
gaflette bulunmamak, başına gelen belalara, kazalara ve diğer insanların çiğliğine sabretmek,
Allah’ın verdiği nimetlere şükretmek, nankörlük etmemektir.
Tasavvuf, insanın eğitimini esas alan ve onu olgunlaştırmaya(kamil insan) çalışan bir yoldur.
Tasavvuf eğitiminde kulun, derece derece kötü huylarını terketmesi, onların yerine iyi huyları koyması,
cehaleti yok etmesi, bilgi ile bezenmesi, gafletten kurtulması ve her an Allah’ı hatırına getirmesi
gerekir.
anlaşıldığı üzere tasavvuf'un şirkle uzaktan yakından alakası yoktur,şirke düşmüş olanlar vardır bende çokğuna şahit oldum şeyhi yer yüzünde bir yaprak dahi kıpırdasa bilirmiş, halbuki şeyhin bu insanın bu şekilde düşündüğünden bile haberi yoktur. Allah öylelerine hidayet nasip etsin diyorum ve bu kişilerin tasavvufun t'sinin yanından geçmediklerini düşünüyorum bu konuda düşünceme ters düşen insanlarla tartışmaya girmek istemiyorum çünkü onlar bildiklerinden şaşmazlar ne onları nede kendimi günaha sokmak istemiyorum. selametle...

Kalbi kırık olanın kalbine Allah dokunur...