Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03 Kasım 2012, 12:49   Mesaj No:59

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: Tasavvufla İlgili sorularıma cevap arıyorum inşallah

Alıntı:
zilzal Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Tasavvufun temeli üç esasa dayanır: Zikir, sabır, şükür. Yani Yaratanı sık sık anmak ve Ondan
gaflette bulunmamak, başına gelen belalara, kazalara ve diğer insanların çiğliğine sabretmek,
Allah’ın verdiği nimetlere şükretmek, nankörlük etmemektir.
Tasavvuf, insanın eğitimini esas alan ve onu olgunlaştırmaya(kamil insan) çalışan bir yoldur.
Tasavvuf eğitiminde kulun, derece derece kötü huylarını terketmesi, onların yerine iyi huyları koyması,
cehaleti yok etmesi, bilgi ile bezenmesi, gafletten kurtulması ve her an Allah’ı hatırına getirmesi
gerekir. anlaşıldığı üzere tasavvuf'un şirkle uzaktan yakından alakası yoktur,şirke düşmüş olanlar vardır bende çokğuna şahit oldum şeyhi yer yüzünde bir yaprak dahi kıpırdasa bilirmiş, halbuki şeyhin bu insanın bu şekilde düşündüğünden bile haberi yoktur. Allah öylelerine hidayet nasip etsin diyorum ve bu kişilerin tasavvufun t'sinin yanından geçmediklerini düşünüyorum bu konuda düşünceme ters düşen insanlarla tartışmaya girmek istemiyorum çünkü onlar bildiklerinden şaşmazlar ne onları nede kendimi günaha sokmak istemiyorum. selametle...
...

tasavvuf şeyhlerinin kendi kitaplarındada,şuan türkiyede yaşayanların sözlerindede bir çok şirk var ve bu şirklere davet ediyorlar...ve bu sitede videolarla verdik bizzat...

Ayrıca,zikir,sabır,şükür islamın kavramlarıdır içerik olarakta islamın vahiysiyle açıklığa kavuşturulmuştur.Tasavvuf dini ise bu kavramların içini kendi heva ve hevesiyle doldurmuş ve öyle anlatmış ve uygulamıştır.örneğin sizin SABIR OLARAK ANLATTIKLARINIZ,eksik ve islamın sabır anlayışı hayatın her alanına Allahın vahiysini hakim kılmak için mücadele edip,gücünün dışındakilerdede Allah dayanmaktır...sinmek,geri durmak,köşeye sığmak değildir...