Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Kasım 2012, 14:24   Mesaj No:65

Esadullah

Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:
Standart Cevap: Tasavvufla İlgili sorularıma cevap arıyorum inşallah

Allah c.c. bizi uzak tuttu sanırım konu baya bir ateşlenmiş Esip gürleyenler , vurup kıranlar olmuş...

Sayın Abdulmelik güzel bir yorum ve fikir beyanında bulunmuşsunuz , Diğer kerdeşlerimizin üsluplarına zaten alıştık

Aslında şu var herkes kendi görmek istediği şekilde olaylara yaklaşmazsa bu münazara yada tartışmalar olmıyacak , evet Tasavvufta da uç noktalara çıkmış davranışlar mevcuttur.Ama bu demek değildirki diğer görüşler sütten çıkmış ak kaşıktır. Eleştirmek üslubu kabalaştırmak değil eleştirirken de düzeltmektir. Kişi kendisini biraz sorgulasa aslında ne kadar hezeyanda olduğunun farkına varacaktır.

Bunu defalarca yazdım, ben Tasavvufta Kuran ve Sünnet dışında bir şey göremedim , Çünki bu İLİM yani Tasavvuf İlmi Edebi, Ahlakı ön planda tutarak Kuran ve Sünneti öğretir. Tasavvufta öne çıkmış isimlerin , alimlerin eserleri ve bunlarda gecen zahirde şeriata ters olan ama manada bizi bağlamayan sözler davranışlar ise diğer alimler tarafından zaten izah edilmiştir. Hatta bu davranışlarından ve yaşadıkları hallerin etkisinden kurtulunca kendileride bu hallerin zahiren hata ve şeriata ters olduğunu dile getirip tevbe ettikleri eserlerindedir...

Tsavvuf ehlinin yaptığı nafileler ise - Tasavvuf yolunda olduğunu ve aşırıya kaçanları bunun dışında tutarak yazıyorum - Yine Kuran ve Sünnet çizgisinden şaşmadan zikir ve ibadetlerini yerine getirmektedirler..

Yani Tasavvuf öcü değil Allaha c.c. Giden Yollardan birisidir....Zaten öcü olsaydı bugüne kadar yazdıklarınız bizi iyce yaklaştırmaz uzaklaştırırdı...

vesselam