Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15 Kasım 2012, 11:44   Mesaj No:4

Ene Garip

Medineweb Sadık Üyesi
Ene Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Ene Garip isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20682
Üyelik T.: 07 Ekim 2012
Arkadaşları:7
Konular: 26
Beğenildi:8
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Hiç arapça temelim yok...tavsiyelerinizi merakla bekliyorum

yok bende 1. sınıftayım düz lise mezunuyum.aslında anlamak için çalışmıyorum çünkü arapça biliyim anlayım istiyorsanız geniş bir zaman lazım bizim de okadar vaktimiz yok dilbilgi kurallarını bilmek lazım sınavlarda 15 soru dilbilgisi üzerine 4 -5 tane anlam sorusu var ama anlamını bilmeden de sorular çözülebiliyor türkçe olan şıklarda en düzgün dilbilgisi kuralına ve uyan şık doğru oluyor,arapça cümlede ki müennes müzekker uymuna bakın buda anlam bulmada faydalı oluyor .dilbilgisinde muzari-mazi- emir fiillerine çok çalışın ezber yapın muennes, müzekker isimlere çalışın,isim fiil cümlelerine çalışın. kitaplarınızı aldınızmı yardımcı kitaplar çok faydalı oluyor aofnın verdiği kitap kalın ve çok ince ayrıntılı ben murat yayınlarının kitabında çalışıyorum.bende başta çork korkmuştum yapamam ben diye ama bir konuyu bitirip diğerine çalıştığınızda önceki konuyu daha iyi anlıyorsunuz ilk konularda kafam çok karışıyordu bu niye böyle oldu bu nerden geldi be ne demek diye sorup duruyordum diğer bir sonraki konuda öncekinide pekiştiriyorsunuz ben bu kadar fikir verebilcem siz anlamadığınıuz yerde 2. sınıf istişareye yazın onlar yardımcı olurlar ben öyle yapıyorum kolay gelsin.

Kalbi kırık olanın kalbine Allah dokunur...