Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Kasım 2012, 18:33   Mesaj No:68

ebda82

Medineweb Acemi Üyesi
ebda82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:ebda82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17173
Üyelik T.: 08 Mart 2012
Arkadaşları:7
Memleket:İstanbul
Konular: 5
Beğenildi:4
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Bu Haftanın Misafiri '' muallime'' Ablamız

Alıntı:
muallime Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Allah razı olsun Allahu Teala sizi hizmet ehli eylesin inşallah.

Plan program yapabilirsin. Yaptığın plana uyabilir misin kendini kontrol edersin.Alimler günlerini üçe ayırmışlar.

ibadet-ilim-zikir

Aile ve diğer dünyalık işler

Dinlenme-uyku

İlahiyat okuduğuna göre emri bil maruf nehyi anil münker yapabilir ,hemen en yakın çvrenden başlayarak,

çocuğun ,kardeşin ,hatta eşin komşuların bir ders veya sohbet grubu oluşturabilirsin.

Başta herşey zor olur ama sonra, Rabbim ihlasımızı beğenirse arkası gelir.

Bu işlerde niyet çok önemlidir.Allahın dinine yardım etmek (ateşe bir damlada olsa su götürmek karınca misali)

Ey iman edenler! Eğer siz Allah'a (Allah'ın dinine) yardım ederseniz O da size yardım eder, ayaklarınızı kaydırmaz(.Muhammed suresi 7)

Allah için yapmakve bu niyette devamlı olmak başarılı olmak için birinci şarttır.Yalnız bu şart öyle kolay değildir.Güzel niyetle başlasa bile bu niyete devam etmek zordur.

Vaktini boşa geçirdiğini düşündüğünde şunu hep aklımıza getirebiliriz.
Cennette pişmanlık yoktur.Sadece ''keşke dünyada bir saniyemi bile boş geçirmeseydimde şu üstteki mertebelerde olsaydım diye bir pişmanlık gıpta vardır''

Çok iyi anlatamadım biliyorum ama daha sonra da görüşürüz inşallah. birde

Neyi çok arzu ediyorsan.Annene dua ettir.Annelerin ve babaların duası peygamber duası gibidir reddolunmaz.Annem bana çok dua eder.Biride oruç açan çocuklarına dua ettirirdi.Rabbim böyle zamanda oruç tutan çoukların duasını da kabul eder.

Başarılar dua iledir.Alah emanet ol.
İlk önce iş yerimdeki arkadaşlarmdan başlayacağım tebliğe ,Allah ömrümüzü hayırlarla bereketli kılsın inşallah.