Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23 Kasım 2012, 03:14   Mesaj No:104

İnceSızı

Medineweb Sadık Üyesi
İnceSızı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İnceSızı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13046
Üyelik T.: 16 Aralık 2010
Arkadaşları:0
Konular: 54
Beğenildi:20
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Peygamberler hakkında Sorular

Alıntı:
Fatımaİslamoğlu Üyemizden Alıntı Mesajı göster
yaş olarak hz Davut(as) dan 250 yıl büyük olan,ve hz Davuda(as)'a bir süre vezirlik yapan veli kimdir ?

Hz. Davut (a.s.) zamanında yaşamış olan, ilmi, hikmeti ile ona vezirlik yapmış, kendisine teklif edilen nübüvvet, krallık ve hikmetten o, hikmeti tercih etmiş Kur’an’ı Kerim’de oğluna nasihatlerinden bahsedilen peygamber olup olmadığı ihtilaflı olan insan Hz. Lokman (a.s.)

Hz Musa (as) ile hz Davut(as) arasında yaşamış beni israil peygamberi kimdir?

Dinlerini terk eden Ben-i İsrail’in başına belalar gelip cizye ödedikleri zaman Allah (c.c.)’ın gönderdiği peygamber onlara hem Allah (c.c.) yardımı ile bir hükümdar olarak Talut’u başlarına getirmiş hem de Talut’un Calut ile yaptığı savaşta Calut’u öldürecek şahsın (sonradan kendisinin yerine peygamber olarak gelecek) Davut olduğunu bildirmiş olan peygamber Hz. Şemuyel (a.s.)

beni israili mukaddes topraklara yerleştirme hangi peygamber döneminde olmuştur ?

Hz. İbrahim

beni israilin 12 kabilesini ilk kez bir araya getirip,ilk devlet kuran peygamber kimdir ?

Allah’u Teala, Firavun ile çatışmalarında kendileriyle birlikte olduğunu göstermek ve Hz. Musa (a.s)’a vadini gerçekleştirmek için Filistin ve etraf bölgelerinin yönetimini Beni İsrail’e verdi. Nitekim Allah’u Teala bu hususta Araf suresinde şöyle buyurmaktadır: “Hor görülüp ezilmekte olan kavmi (İsrailoğullarını), toprağına bolluk ve bereket verdiğimiz yerin doğu ve batı taraflarına mirasçı kıldık. Rabbinin İsrailoğullarına verdiği güzel söz, onların sabretmeleri karşılığında gerçekleşti. Firavun ve kavminin yaptıklarını ve (özenle kurup) yükselttiklerini yerle bir ettik.”

yanlış bulduysam ozr*