Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Aralık 2012, 15:29   Mesaj No:47

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1272
Beğenildi:11865
Beğendi:8995
Takdirleri:26311
Takdir Et:
Standart Cevap: Bu Haftanın Misafiri '' zilzal'' Kardeşimiz

Alıntı:
zilzal Üyemizden Alıntı Mesajı göster
açıkcası size kayıtılıyorum,çoğuları için mis gibi iş.
benim annemde kuran kursu hocasıydı birde onlar bu hizmeti ücret karşılığında yapmıyorlardı,ben annemim talebelerinin içinde büyüdüm haliyle bulaşmış bizede
önce iyi bir talebe olmaya çalıştım ama insan oğlu hiç birşeye doymuyor bende bilgiye doymadım hoca olmak istedim diyeceksiniz ki illa devletin kursunda mı öğreteceksin ücret almada ücreti tamamen Allah rızası olan tarafı da seçebilirsin hala var öyle ilahiyat yada imam hatip okumamış ama devletin izni dışında kuran öğretiyorlar.
kısaca şöyle söyleyim ilk nedenim hizmet ehli olmak Rabbimin Rızasını kazanmak ikinci nedenim maddi tarafını düşününce tesettürümü koruyabileceğim ,evime çocuklarıma da zaman ayırabileceğim, ev hanımına en yakışır meslek olarak düşünüyorum.

düşüncem hakkında fikrinizi almak isterim
cevap verdiğin için teşekkür ederim,öncelikle hiiiç üzerime alınmadığım,okuyunca pancar gibi kızardığım o ilk kelimeyi ne olur kaldır,bana kardeş de abla de,hala de,teyze de..ama onu deme
o mana beni çoook aşıyor,benden olsa olsa öğrenci,talebe,çırak,çömez,...ne bileyim bunlar olur..

anladın sen
cevabına gelince arkadaşım,düşünceniz gayet makul..eminim herkes sizin gibi düşünüyordur
lakin ben kadınların bu meslek edinme sevdasını anlamış değilim,kuran öğreticiliği ne haddime deyip,ama kadın için en uygun meslek bu,erkeklerle muhatap olmuyorsun gibi ,bahaneleri çok duymaya başladım ve bu beni rahatsız ediyor..
ilahıyat okuyoruz ve çoğumuzun kafasında bu var..bitirince hemen görev...
allah herkesin gönlüne göre versin,..ama şunu söylemeden geçemicem,KURAN ÖĞRETİCİSİ OLUCAZ DİYORUZDA,KURAN EĞİTİCİLİĞİ NERDE KALIYOR..burda yitik sevda,bilinmez gibi güzel
şahsiyetierin ısrarla vurguladığı kuranın hayatımızda tek gaye olması,onunla amel edilip,
onun anlaşılması ve bunun hiçte zor olmadığı gerçeğini kuran öğreticiliği ile değil,eğiticiliği ile olacağına inanıyorum
öğretmeye gelince herkes kendi bilgisini beğeniyor,ben doğruyum diyor ve zaman sonra sistemin bir parçası olup,kitaptakini anlat,maaşınıda al..oooh..hem kuran ya öğrettiğimiz hakkı öğretiyoruz,
bunun hiç bir sakıncası olamaz,aksine helalinden kazanıyoruz
ben kuran hocalarının eğitilmesi,kendini eğitmesi,ki kastettiğim kuran terbiyesi ve eğitimidir bundan yanayım dostlar,
eğitmenin nasıl olacağını,yitik sevda,abdulmelik hoca,fecr hoca ve bilinmezi takip ettikçe
öğreneceğimizi ve eğitim alacağımızı umuyorum

ayrıca bilinmezin sana sorduğu sorularda çok güzel ve günceldi...

genellikle açıklamalarının içinde kaybolup,sorduğu soruları anlayamıyordum ne yalan söyleyeyimdua ile allaha emanet ol

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~