Konu Başlıkları: Evlilik Ve Sevgi
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Aralık 2012, 22:14   Mesaj No:5

muallime

Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:
Standart Cevap: Evlilik Ve Sevgi

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı Mesajı göster
aile ciddi iştir..öylm 25e 15-20 yaşlarda sevdim bittim tükendim yapamam saçmalıkları ile kurulmaz aile..gençlere bu saçmalık sözü ters tepsede evliliğin 6.ayında saçmalığı bile masum görecektir.yanılgılarını,vazgeçilmez dediklerinin hava civa olduğunu görecektir..özellikle bu yaşlardaki çocuklara evliliği özendirmek zaten tahtası eksik ailelerden kaynaklanır.zincirleme kaza devam etmemeli artık..birileri bu kazaları durdurmalı.
kız çocuğunun en az 25 olması gerekir ki yuvasına anne,eşine hanım olabilsin...erkek daha yukarılarda olmalı ki baba bilinci şuuru ikame olsun..
ah cehalet..
Ne yaptın hocam 25..Anneler ve babalar akıllı olmalı ve oğullarını kızlarını gözetlemeliler.Her çocuğun durumu ayrıdır.Bazısı 25de hazır olur.Bazısı 18 de.Bence 18den itibaren kızlar eğer kendi rızası varsa evlendirilebilir.25ten30 dan sonra kızlar çok seçici olurlar.Hayat boyunca bekar kalanlarda çok..Bence çok geç kalınmamalı.

Cahil ailelerin para akrabamda kalsın diyerek kardeş oğul kızıyla evlendirilenlerle ,abi kardeş gördükleriyle istemeyerek evlenenlerle dolu bulunduğum yer..
Şu cahil anneler yokmu!!

Bir de hovarda oğlunu adam etsin diye körpecik cahil geline herşeyi yükleyenlere ne diyelim.''Sizin ,iki yetişkinin adam edemediğini ben nasıl adam edeyim'' diyemiyorlarki acı içinde sorunlarla boğuşuyorlar..

Allah akıl fikir versin demekten başka çare yok..

Genç kızların evlenmelerindeki problemlerin islami bir çözümü aslında var.

Aslında diyorum çünkü geleneklere uymuyor.

Nasıl erkekler kızları istemeye gidiyorlarsa ,kızlarda erkeleri istemeye gitmeli..Neden hep kız kendini beğenenlerin içinden seçmek zorundaki..
Alimlerin kızlarını kendi seçtiği talebelerine verdiklerini tarihten biliyoruz.

Geçi artık görücü usulü kalkmış durumda olduğundan,kız ve erkekler mecburen teknoloji evlilikleri yapıyorlar mecburen..
anne babanında işine geliyor çünkü kendi bulursa bütün masraflar azalıyor..Düğün takı mobilya vs.

Haksız mıyım?