Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20 Aralık 2012, 10:45   Mesaj No:8

muallime

Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: birileri uzaktan eğimi durdursun

Alıntı:
taycan Üyemizden Alıntı Mesajı göster

ben de size tümkalbimle katılıyorum,örgün eğitimin verimi inkar edilemez ancak iş şahıslarda bitiyor;maalesef karşımıza öyle insanlar çıkıyor ki,en kısa ve kolay yoldan itibar-azçalışma -düzenli maaş için geliyor ve üstüne üstlükhoca hanım havalarına her zerresiyle girmiş;kaşlar alınmış,hafif makyaj yapılmış,inceçoraplı ,pantolonlu,içi boş-aklı bomboş-gönlü zaten boş hoca hanımlar!bu vakıa bu insanlar örgün eğitim alsa da değişmez! kesinlikle bundan emin olun!
kardeşim akademisyendir,inanın sınav sorularının çoğu kez ana-babaya acınıp yazdırıldığı-hatta verilerinin bile değiştirilmeden sorulduğu oluyor,talebe takmıyor,bölümüyle ilgili ilmi talep etmiyor,onun için de önemli olan diploma,işin ehliolmak değil!iş dönüpdolaşıp insanda bitiyor,bizler idealist kuşaklar yetiştirmenin bir yolunu bulmalıyız,bu sorun ancak böyle çözülür.
ilitam evde çalışmanın konforuyla okunmuyor,ilmi kaynağından alamamanın ıstırabıyla,ulaşılabilen tümkaynaklardan o ilmi elde etme çabasıyla okunuyor,bu imkan en azından idealist insanlar için rahmet oldu,diğerleri için pek birşey fark etmez,Türkiye'de şu kadar üniversite var,gider en ücra köşeden diplomasını alır,içiboş davulgibi tıngırdamaya devam eder vesselam

Çok güzel ifade etmişsin,