Konu Başlıkları: Kabir azabı...
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20 Aralık 2012, 12:57   Mesaj No:73

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: kabir azabı

Alıntı:
muallime Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Alemsiniz vesselam;Demek istediğim şu Kabir azbı meselesi 14 asır önce mezhep alimleri tarafından kuran ve sünnet ışığında karar bağlanmıştır ki ''Kabir azabı vardır.''

imam ebu hanifenin Allahın hükmüyle hükmetmeyenlere karşı olan tavrını sizdende bekleriz inşaallah..[/QUOTE

Bakın İmamı azamın tavrını yüceltiyorsanız (ki öyle )neden fıkhi fikirlerini Kabul etmiyorsunuz anlamış değilim..
imam ebu hanife[Allah ondan razı olsun],nin fıkhi meselerinin tamamına diğer imamlarda katılmamış maalesef ,katılmış olsalardı diğer mezhepler çıkmazdı değilmi,,

yani şuan burda sizin yaptığınız hanefilik değil,ehli havalelik meshebidir.siz inancınızı başkasına havale etmişsiniz,onlar 14 asır önce nasıl olsa BENİM YERİME DÜŞÜNMÜŞLER,ve en doğrusunada karar vermişler diyorsunuz..

Bende tamda buna karşı çıkıyorum,yani imamların karşı çıktığı gibi,DİNİMİ GEÇMİŞTEKİ SEVDİĞİM VE SAYDIĞIMDA OLSA HİÇ BİR İMAMA HAVALE ETMEYİP,ALLAHIN BANA NİMET OLARAK VERDİĞİ AKLIMLA VAHİYİ KAVRIYOR VE ALLAHIN BANA VERDİĞİ AKILDAN DOLAYI ŞÜKREDİYORUM RABBİME..Bu alimlerede teşekkür ediyorum, ki hiç biri diğerine DİNİNİ HAVALE ETMEMİŞ,SİZİN VE SİZİN GİBİ OLANLAR GİBİ OLMAMIŞLAR,YANİ BEN O TAKDİRE ŞAYAN İMAMLARI ÖRNEK ALMIŞIM KENDİME SİZ İSE SADECE İDDADA KALMIŞSINIZ...

NOT.Yaptığım eleştiri şahsi anlamda anlamayın,genelde halkın meshebi anlayışı sizin gibidir..ve hanefi meshebinin bu günki versiyonu aslında,İMAM EBU HANİFENİN İÇTİHADLERİ DEĞİLDE,ONA İHANET EDEN TALEBELERİ EBU YUSUF VE MUHAMMED adındaki öğrencilerinin İÇTİHADLERİDİR...Yani hanefi meshebinin içtihadlerinin üçte ikisi EBU HANİFEYE AİT GÖRÜŞLER DEĞİL BU İKİ,SULTANLARIN KADILARI OLAN TALEBELERİNİNDİR..Bunuda not düşmek istedim....