Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 Ocak 2013, 09:43   Mesaj No:45

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: Bu Haftanın Misafiri ''bilinmez'' Kardeşimiz

Alıntı:
muuskem Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Kardeşime Bir kaç soruda ben sorayım

1.Dini noktada kendinizi nasıl yetiştirdiniz?

CEVAB..Araştırma yaparak ve bıkmadan,bunu yaptım ki müslüman olamanın özelliği doğruyu araştırıp bulmaktır[CİN 14]..Doğruya açık,değişime açık bi şekilde ve öğrendiğimi gerek sanalda,gerek birebir ortamlarda,tarikatlerde,derneklerde,yazarlarla konuştum,münazara yaptım..

2.Sizce sanal alemde islami tebliğ nasıl olur ve nekadar verimli olur?

CEVAB...Sanal alemde islami tebliğ daha verimli ve daha açık net çizgilerle ifade edilebilinir,bu birebir tebliğlerde açık ve net olunamaz anlamına gelmesin,zaten sanalı çok geçmeden birebir ortamlarada taşıyor insan, en önemlisi kızmaların,öfkelenmelerin önüne geçip ,kendine hakim olmayıda öğrenir bu sayede insan,yalnız ALLAHIN DUR DEDİĞİ YERDE DURMAK LAZIM,ve özellikle bu HUDUDULLAHI İYİ BİLİP,şeytanıda unutmmak lazım ki bu sanal alemdede ayağın kaymasın,
3.Tevhidi düşünceyi izah ederimisiniz?

CEVAB..Tevhidi düşünce,Yaratanın kendini,yarattığı varlık olan insanlara,yine Kendi ilmiyle[vahiysiyle] ve peygamberleriyle tanıtması ve sadece bu bilgi[vahiydeki],anlatılan özellikteki Yaratıcıya inanma düşüncesidir.

Buna kurandaki en net örnek,BAKARA SÜRESİ..133 - Yoksa siz de olaya şahit mi oldunuz; Yakub'a ölüm hali gelip çattığı zaman, oğullarına; "Benden sonra neye ibadet edeceksiniz?" dediği zaman, oğulları; "Senin Allah'ına ve ataların İbrahim, İsmail ve İshak'ın Allah'ına, tek olan o Allah'a ibadet edeceğiz. Biz ancak O'na boyun eğen müslümanlarız." dediler.

Bu ayette yakup as mın çocuklarına olan sorusuna çocukları DİREK ALLAH ta diye bilirlerdi,ama peygamberin çocukları o kadar iyi biliyorlarki yaşadıkları toplumda ALLAH inancı,yani toplumun Alllah dediğinin,eksik,hatalı bi bakış ve düşüncenin ürünü olan Allah inancıdır,ve yakup as çocukları buna binaen,SENİN VE ATALARIN OLAN İBRAHİM,İSMAİL VE İSHAK GİBİ PEYGAMBERLERLE KENDİNİ VAHİYSİYLE TANITAN TEK ALLAHA diyorlar,burda TEK vurgusunun bile yapıldığı çok dikkatli bi cümledir..Burda toplumların ALLAH inancının doğru olmasındaki kaynak VAHİYDEKİ ALLAH ile ilintilidir,işte TEVHİDİ DÜŞÜNCE VAHİYDEN BESLENEN KATIŞIKSIZ Bİ ALLAH DÜŞÜNCESİNİN ÜRÜNÜ OLMASI LAZIM Kİ DOĞRU OLSUN..Daha sonra zaten doğru bi DİN,VE DOĞRU Bİ PEYGAMBER,VE İBADET İNANCI ORTAYA ÇIKAR..Yoksa tevhid yani birlemek yerine,şirk düşünce yani HEM ALLAH,HEM ORTAK LARI olan bi düşünce oluşur,beslenilen bilgi kaynağına göre.....
4.Benim araştırdığım kadarı ile öldükten sonra ruhlar ile ilgili iki görüş var.Birincisi ruhların tekrar dünyaya gelebileceği ikincisi gelmeyeceği sizce nasıldır açıklarmısınız?

4.SORUYA CEVAB..Ruhaların bi daha gelmiyeceğidir,bu olayla ilgili ayetin yanlış yorumlamasından kaynaklanıyor,ikinci gelme...ayetin şu an hangi surede olduğunu hatırlamadığım için yanılgıyı net bi şekilde vermedim ,daha sonra inşaallah hatırlayınca veya eve gidince kuran fihristinden ayeti bulup verecem inşaallah...