Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22 Ağustos 2007, 13:25   Mesaj No:1

günışığı

Medineweb Üyesi
Durumu:günışığı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 71
Üyelik T.: 08 Ağustos 2007
Arkadaşları:0
Konular: 18
Beğenildi:5
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Yatmadan önce yapılacak 5 şey.............

Yatmadan önce yapılacak 5 şey.............

Hz. Ayse (Allah ondan razi olsun) anlatiyor:

Ey ayse! Geceleri su dort seyi yapmadan yatip uyuma!

1. Kur'an-ı Kerim'i hatim etmeden
2 Kiyamet gunu Peygamberlerin sefaatlerine erismeden
3 Mu'minleri kendinden hosnut etmeden
4 Haccetmeden

Bunlari soyledikten sonra Hz. Peygamber (s.a.v) namaza durdu. Bende namazini bitirinceye kadar yatagimda O'nu bekledim. Bitirip de yanima geldiginde Ey Allah'in Rasulu, anam babam sana feda olsun. Bana bu dort seyi yapmayi emrediyorsunuz. Yalniz ben o kadarcik kisa bir zamanda nasil yapabilirim.

Hz. Peygamber (s.a.v) gulumseyerek su cevabi verdi:
A) Uc defa İhlas Suresini okursan bastan sona butun Kuran-ı Kerim'i hatmetmis olursun

B) Bana ve Peygamberlere salavat getirisen; Kiyamet gunu sefaatimiza erisirsin

C) Allah'tan mu'minlerin affini dilersen, hepsinin hosnutlugunu kazanmis olursun

D)Subhanallah vel hamdulillah, la ilahe illallah, Allahu ekber dersen haccetmis sayilirsin

Konu Sahibi günışığı 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Teravih namazının hız sınırları... Namaz-Abdest-Teyemmüm Kara Kartal 5 2333 29 Ağustos 2008 14:40
Sünnetten uzak olduğumuz kadar insanlıktan... Makale ve Köşe Yazıları Kara Kartal 1 1712 28 Ağustos 2008 16:46
Medineweb'i ünlülere sorduk!! Forum Etkinlileri Mihrinaz 21 9506 25 Ağustos 2008 18:06
gülmek isteyen beylere ..evlilik.. Fıkralar-Hikayeler Mihrinaz 8 2602 16 Temmuz 2008 00:15
Eğer birini seviyorsan Fıkralar-Hikayeler Kara Kartal 5 2440 14 Temmuz 2008 11:34