Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Şubat 2013, 08:28   Mesaj No:3

İnceSızı

Medineweb Sadık Üyesi
İnceSızı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İnceSızı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13046
Üyelik T.: 16 Aralık 2010
Arkadaşları:0
Konular: 54
Beğenildi:20
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: RE: METODİK HATALARIMIZIN FARKINA VARMAK

Alıntı:
İRFAN KESER Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Rabbinin yoluna, hikmetle, güzel öğütle çağır; onlarla en güzel şekilde tartış; doğrusu Rabbin, kendi yolundan sapanları daha iyi bilir. O, doğru yolda olanları da en iyi bilir.6/Nahl-125
İnanan kullarıma söyle, en güzel şekilde konuşsunlar. Doğrusu şeytan aralarını bozmak ister. Şeytan şüphesiz insanın apaçık düşmanıdır.17/İsra-53
Güzel bir söz ve bağışlama, peşinden eziyet gelen bir sadakadan daha hayırlıdır. Allah hiç bir şeye ihtiyacı olmayandır, yumuşak davranandır.2/Bakara-263
İşte onun için sen (tevhide) dâvet et ve emrolunduğun gibi dosdoğru ol. Onların heveslerine uyma ve de ki: Ben Allah'ın indirdiği Kitab'a inandım ve aranızda adaleti gerçekleştirmekle emrolundum. Allah bizim de Rabbimiz, sizin de Rabbinizdir. Bizim işlediklerimiz bize, sizin işledikleriniz de sizedir. Aramızda tartışılabilecek bir konu yoktur. Allah hepimizi bir araya toplar, dönüş de O'nadır.42/Şura-15
Onlar-Münafıklar-Allah'ın, kalplerindekini bildiği kimselerdir; onlara aldırma, kendilerine öğüt ver ve onlara, kendileri hakkında tesirli söz söyle.4/Nisa-63
“Onların Allah’ı bir tarafa bırakarak taptıklarına (putlarına) sövmeyin; sonra, onlar da bilmeyerek Allah'a söverler.” (6/En’âm, 108).

Bu ayetleri ister tek tek düşünelim,istersek topluca düşünelim,davet metodunu en güzel şekilde ortaya koyuyor ve kıyamete kadar Müslümanların davetinin yapı taşlarını belirliyor.Bu yapı taşlarını yerli yerine oturtamazsak ve metoda uygun davranmazsak,insanlara vahye ulaştırmayı bırakın,vahiyden uzaklaşmasına bile sebep olmaktan kurtulamayız.

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Emeğinize sağlık hocam

Alıntı:
Yitiksevda Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Metodik hatalarımızın geneli Uslup hatalarımızdan kaynaklanmaktadır.Neden niçin nasıl gibi soruların Hangi zamanda ve anda söyleneceği yapılacağı hususunda dengeli olamamak var.

Bizler Uslubumuza dikkat ettiğimiz vakit İstediğimiz hakikatleri anlatabiliriz yoksa Balda sunsak bir şey ifade edemeyiz.
Bu yorumu sizden almak çok güzel...