Konu Başlıkları: Veli –Velayet Nedir ?
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Şubat 2013, 13:12   Mesaj No:6

Esadullah

Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Veli –Velayet Nedir ?

[QUOTE=TELMİHA;231999]Yine Yalnız senden yardım dileriz ayetini doktora giden ilaç kullanan bir insana da sen ayeti ihlal ettin sen doktoru vesileyi ilah edindin diyemezsin. Çünkü Sende hasta olunca doktora gidersin ilaç kullanırsın. İşte bu durumda sen dersin ki ben Şifayı verenin Allah olduğunu bilirim doktor ilaç sebeptir. O zaman öbürede sana derki bende şifanın Allahdan olduğunu bilirim iman ederim doktor ve ilaç vesiledir
Alıntı

Benim anlayamadığım şu siz tarikatçılar neden böylesiniz.Sizinde bir doktora giderek tedavi olma ihtimaliniz yokmu acaba.Konuları bu kadar saptırmak ayetleri bu kadar çarpıtmakta siz tarikatçılar kadar hünerli kimseyi bilmiyorum.Sebep ve sonuçların arkasına saklanarak şeyhlerin ruhaniyetinden yardım isteme şirkini böyle kamufle etmeye çalışamazsınız.

Güzel kardeşim konuyu göz ucu ile okuduğunuz aşikar yoksa şeyhlerin ruhundan yardım istemek yada doktora gitmediği iddasının olmadığını, bunun bir izah için tabir olduğunu anlardınız...

Bakın sayın esadullah bey siz doktorların ruhlarından yardım almış olsaydınız evet onuda ilah edinmiş olurdunuz.

Yine ruhlara takılmışsınız ve hazır yeri gelmişken soralım sizce ruh dirilerde yokmu ki ruhtan bahsediyorsunuz , ruh ölüncemi devreye giriyor acaba ? ruhsuz bir doktor ne işe yararki hem

Allah’ın dostlarına ne bir korku nede onlar üzüleceklerdir,bu Allah’ın vaadidir.Fakat sizin Allah’ın dostları dediğiniz şahıslar kimler onlara bakmak lazım.Yoksa mevlanamı,ibni arabimi,yunus emremi,bektaşi velimi,kim.?

Bunu bilmek çokmu zor Kuran ve Sünnete sımsıkı sarılan kimse işte odur Mevlanadır, Muhyiddini İbni Arabidir, Yunus Emredir, İslama faydası olan İbni Teymiyyedir, Bedüzzaman Said Nursidir ve daha ismini zikretmediğimiz bir çok velidir ve Kuran ve Sünnete hizmet eden her insandır, yoksa değilmidir ?

Şuraya bakın kıyas yaptığı iş tam bir hezeyan ,biri hasta olduğu için tedavi amaçlı doktora gidiyor,derdine derman arıyor,diğeri bilmem kaçbin kilometre öteden şeyhinin ruhaniyetinden yardım istiyor.Hatta ölmüş şeylerinin bile kendilerine yardım edebileceğine inanıyor.Ne kıyas ama.We sübhanAllah

Hezeyan kişilerin bakış açısına göre değişir kardeşim konuyu anlayamamak ta bir hezeyan olsa gerek , aslında size hak veriyorum bu bazı müridler var Mürşidi uçuran bu kişiler nedeni ile bu hezeyana düşürüyorlar sizi ama hamd olsun denk gelenlere tavsiyelerimizi sunuyoruz , bakın size bir tarikatçı olarak (ki sizin tabiriniz olduğu için böyle yazıyorum yoksa hamd olsun Müslümanız ) Mürşidi kısaca anlatayım ...

Mürşid kişiyi Kuran ve Sünnet çizgisinde İslamı Şeriatı Allahı Peygamberi tanıtan ve kişiyi Şeriata ve Sünnete yönlendiren bir öğretmendir. Kişi bu öğretmene duyduğu saygı ve sevgiden ona muhabbet besler ama asla Allahın c.c. birliğini ve yegane Rezzak, Halık yardım edici olduğunu unutmadan Resulullahın s.a.v Sünnetine sarılarak işte Mürşid Allahı İslamı Şeriatı Peygamberi kula sevdiren bir öğretmendir...

Tam bu noktada şu anlamadığınız örneği daha yi anlamanızı sağlamak için derizki ;

İşte kişi bu öğretmeni eğer sadece bir öğretmen olarak değilde hayatını borçlu olduğu ondan başkasına inanmadığı yaratanının rızgını verenin o olduğuna inanırsa ve onu Allah c.c. ın sıfatları ile sıfatlandırırsa Şirk işlemiş olur Aynı kişinin Doktorun kendisini iyleştirdiğini düşündüğü gibi .... Bu nedenle Mürşid kişiye Allahı, Kuranı ve Sünneti öğrten Allahın sevdiği kullarından birisi olup görevi ilahlık değil akisne amaca doğru yol alanlara bir araçlık olan kişidir ....

Anlatabildiysek memnuniyet duyarız , vesselam