Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Şubat 2013, 14:33   Mesaj No:13

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1270
Beğenildi:11863
Beğendi:8994
Takdirleri:26311
Takdir Et:
Standart Cevap: Feministlere Çağrı

Alıntı:
alya dua Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Kadının çalışmasını uygun görmeyenler Hz. Hatice validemizin de ticaret kervanları vardı unutmayın.Tam bilmiyorum belki birebir tezgahında durmuyordur ama sonuçta iş güç sahibiydi.
Ayrıca Peygamber efendimiz(sav) seferlere çıkarken hep bir hanımını yanında getiriyordu.
Şeriat çerçevesinde çalışmakta mahzur görmüyorum.
Ayrıca öyle bir devirdeyizki her kadının bir mesleği olmak zorunda.Kimseye güven olmaz bu devirde.
Kardeşin kardeşi bir bağ lçln öldürdüğü bir zamanda elin oğluna güvenerek evimin hanımı olmak benim mantığıma zıt düşüyor..
Kadın her zaman için erkeğinden bir adım geri durmalı,izinsiz nafile oruç bile tutamazken eşitlikten bahsetmek mümkün olmaz.
Ama her kadının bir güvencesi olmalı.
insan hayatını,ömrünü paylaştığı birine el oğlu diyorsa,ve ona güvenemediği için hayatını,
sözüm ona güvence altına alma derdindeyse oturup bir kere daha düşünmesi gerekir...
ayrıca insan hayatını nasıl güvence altına alabiliyor onuda anlatırmısınız...
insan çalışıyorsa evine eşine destek için çalışır,hayatını güvence altına almak için değil..
en büyük güvence rabbine dayanmaktır,bunu öne sürerek çalışmayı mübah hale getirmek değil..
abdülmelik abi yazıyı güzel sonlandırmış...bu şakilde yinede mutluysanz size mutluluklar dilerim..
ne dednilebilirki...inanın mutluluk daha fazla kazanıp çocukları alışveriş merkezlerinde,
daha çok oyuncak kıyafet almakta değil,mutluluk elin oğluyla aynı sofraya oturup,
elhamdülillah diyebilmekte ...dua ile...

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~