Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03 Mart 2013, 20:58   Mesaj No:16

Hbst

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Hbst isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 26383
Üyelik T.: 03 Mart 2013
Arkadaşları:0
Konular: 1
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Özellikle hafızlardan yardım istiyorum

Alıntı:
"Tebessüm" Üyemizden Alıntı Mesajı göster
enderhafizim dediklerine katiliyorum bende aynen onun söylediği şekilde calismistim. Bir de ezber yapacağım Kuran çok önemli hayrat yayınlarıni tercih etmelisiniz daha kolay ezber yapmaya yardımcı oluyor tek oldugunuz için de rekabet ortamı olmadigi için duraklama bunalma olabiliyor kaçıncı dönüştesiniz yani kaç sayfa ile gidiyorsunuz? Bende onuncu dönüşte bırakmayi düşünmüştüm çünkü seytan çok ugrasiyor ve son dönüşüm çok rehavetli olmuştu Allah yardımciniz olsun.
Daha yeni başladım ilk dönüşün 12. Sayfasındayım 12. Cüzün son sayfası yani. Bırakmayı düşünmedim hiç aklıma gelir gibi olunca bile nasıl reddediyorum. Bazen bir hafta ezber veremediğim oluyor, insanlar diyor bıraktın mı ? Nasıl sinirleniyorum anlatamam. En büyük hayalim çünkü. Ama dediğim gibi rekabet ortamı da yok. Ayrıca daha 9. Sınıf olduğum için derslere, okula motivasyon da çok zor geliyor hatta bazen diyorum hafızlık yapıyor olmasam bırakırdım bu okulu diye. İlk dönem yarımşar sayfa ezbeliyordum tam iyi alıştım derken hoca 1 sayfaya çıkardı, iyice tepetaklak oldum, bocaladım, evde ezber yapıp hocaya ezber vermeye gidemiyordum bazen hala da öyle değil desem yalan olur en son cuma günü ezber verdim haftasonunun ezberimi de tam yapamadım mesela.. :((