Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Mart 2013, 09:36   Mesaj No:6

Nesli_Nur

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Nesli_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Nesli_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20510
Üyelik T.: 01 Ekim 2012
Arkadaşları:24
Konular: 166
Beğenildi:76
Beğendi:1
Takdirleri:187
Takdir Et:
Standart Cevap: Uzmanlardan çocuklar için televizyon uyarısı

Alıntı:
fatmaeymentalha Üyemizden Alıntı Mesajı göster
nesli_nur sana yüzde yüz katılıyorum.tv vazgeçilmez değil.çocuğun hayatında da bi öneme sahip değil.çocuğun canı çikolata çeker,şeker çeker ama tv çekmez.altarnetif olarak ne yapabiliriz i konuşmak bence daha faydalı olucak.sesli çocuk tiyatroları var.radyolarda var mı şuan bilmiyorum ben oğluma netten dinlettim.çocukta dikkat dağınıklığı varsa özellikle dinletilmeli.eğitsel oyunlar var.benim oğlum tencere,tava,kaşıkla büyüdü.bulaşık yıkadı,dolma sardı benimle.yaprağın ortasına iç koyup tencereye atıyodu ben ona aferin dedikçe,daha düzgün yerleştirmeye başladı.el becerisi koordinasyon için bire bir bence.balkondaki soğanlara su döker,kapıyı anahtarla açar.11 aylık oğlum, 3.5 yaşındaki abisi gibi hareket etmeye başladı daha şimdiden.evin altını üstüne getiriyorlar,kanepelerimiz ev oluyor,komşuculuk oynuyoruz,koltuklardan kendine ev yapıp misafirliğe davet ediyor beni.ve bizim hayatımızda tv yok.oğlum mutsuz da değil üstelik.

ahh abla yeni nesil tembel annelerle dolu sabırsız,tahammülsüz ve özenti meraklısı anneler uzgn
aman kanepenin örtüsünü bozma,oyuncakları etrafa saçma,mutfağa girme,evin içinde koşuşturma
ev ev değil Askeri kışla gibi ,haliyle çocuklar tv mahkum oluyor çok ciddiyim tv karşısında uzanıp tv
izlemek nasıl bir duygu bilmem ben Çocuk gelişimi bölümü mezunuyum ben stajda farklı ailelerden gelen yüzlerce çocuk gördüm ve malesef yeni nesil adına umut verici sevindirici bir şey göremiyorum uzgnarada nadirende olsa pırlanta gibi yetiştirilmiş çocuklar ama onlarda diğer arkadaşlarına özenip onlar gibi oluyooo