Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Mart 2013, 10:01   Mesaj No:7

EyMeN&TaLhA

Medineweb Emekdarı
Durumu:EyMeN&TaLhA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21422
Üyelik T.: 08 Kasım 2012
Arkadaşları:36
Konular: 784
Beğenildi:131
Beğendi:34
Takdirleri:141
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Uzmanlardan çocuklar için televizyon uyarısı

ben bilinçli annelerin çoğaldığını düşünüyorum açıkçası. bundan 10 yıl önce türkiyede montessori okulu açıldı deseler hayatta inanmazdım ama şimdi waldorf okulları dahi açılacak nerdeyse.belki de açılmıştır.çocuğun değeri biliniyor artık.aile önceden çocuk okusun derdi şimdi iyi eğitim alsın diyor.gerçi hiç bir eğitim modeli geleneksel eğitim metotlarının yerini tutamaz.ama okul öncesi eğitimi,özel okullar,dini eğitim alabilme hakkı gibi haklar çocuk için mükemmel fırsat bence.ben bilmiyorum ama abimlerin okul döneminde 1.ders öğretmenin sobayı yakmasıyla geçermiş.şimdi çocuğu öğretmen ayakta karşılıyor neredeyse.önceden sıra dayağı vardı,cetvel korkulu rüyamızdı şimdi çocuğa ters baksan şikayet ediyor seni hemde meb.e.aslında herşeye kolay ulaşabilirlik hazır a rağbet iyi bişey mi tartışılır ama iyi şeylerde olmuyor değil.
anne babalar çocuğu iyi yetiştirmeyi istediği her şeyi alma olarak algılamadıktan sonra herşey daha iyi olabilir bence.benim umudum var.bu arada bende rehabilitasyon merkezinde çocuklarla çalışma imkanı buldum.çocuk gelişimi bölümü harika bi bölüm bence.çocuk gelişimci arkadaşlarıma hep şunu söylerim.siz herkesin çocuğu iyi eğitim alma gayreti içerisindeyken sizin çocuklarınız farketmeden elinizin altından kayıp gidiyor.inşaallah aldığınız eğitimi çocuklarınızda da kullanırsınız.çalışma hayatı sizi alıkoysa da sizin de bi çocuğunuz olduğunu unutmayın..