Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Mart 2013, 22:01   Mesaj No:10

EyMeN&TaLhA

Medineweb Emekdarı
Durumu:EyMeN&TaLhA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21422
Üyelik T.: 08 Kasım 2012
Arkadaşları:36
Konular: 784
Beğenildi:131
Beğendi:34
Takdirleri:141
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Uzmanlardan çocuklar için televizyon uyarısı

Alıntı:
Nesli_Nur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
kıymetli ablam bence bilinçli anneler çoğalmadı hayır000 sadece toplumun eğitim seviyeside yükseldi artık neredeyse tüm ebeveynlerin birer yükseköğretim diploması var ama bu diplomaya sahip olmaları onların bilinçli olduğunu göstermez bence aksine bir bilgi kirliliği var ortada nerden nasıl araştırma yapacağını neyin doğru neyin yanlış olduğunu kestiremeyen , çok gereksiz ve zehirli bilgiler ve gereksiz uzmanların işe yaramaz bilgileri ile boğuşan bir ebeveyn nesli var günümüzdee(hele dertlerden beslenen kapitalist bir sektör var ki içler acısıuzgn)…
herkes aslında bir şeylerin farkında bugün yolda beş ebeveyn çevirseniz çocuğun gelişimi ile ilgili soru sorsanız maslowun ihtiyaç hiyerarşisinden başlar anne baba tutumlarına kadar her bişeyi anlatır yani iş pratiğe dökmeye gelince o kadar da iyi değiliz ama teoride üstümüze kimseyi tanımam tabii ne bileyim benim gözümde çocuk demek sadece ailesinin değil bir ülkenin geleceği demektir vee bu konu bence uzmanların tekeline bırakılmayacak kadar önemlidir, çocuk stratejik bir kaynaktır bir barajdan askeri tesisten daha stratejiktir, belki size saçma gelebilir ama Türkiyede birinin araba sürebilmesi için nasıl ehliyet alması gerkeiyorsa anne-baba olması içinde bir sınava tabii tutulmalı bence size abartı gibi gelebilir ama, o çocuk sizin ellerinizde şekilleniyor ve bu uzman bunu dedi şu uzman şunu dedi gibi gibi bilgilerle de değil ebeveynlerde bence artık doğal olmalılar bıraksınlar çocuğu doğal ortama tıpkı eskıden annelerımız nenelerımızın yaptığı gibi
...bugün bilinçli anne dediğimiz kesim güya lise veya üniv.mezunu yada evinde 7-24 kişisel gelişim kitabı okuyup,pedaoglardan yardım alan,çocuk gelişmi ile ilgili hiç bir dergiyi kaçırmayan kadın değil mi? oysa gerek var mı bunlara anneliğinizin sesini dinleyin yeter!! piyasada şuan hatırısayılır çok az pedagog var ki bunlarda çok ciddi bir prob.olmadığı müddetçe yardım almayın der...falan filan işte neyse ablam konuyu fazla mı dağıttım ne düşünceli000
Paylaşım için, muhim konular bunlar hepimizin temelde tek bir isteği var
çocuklarımızın kardeşlerimizin ilerde her yönden sağlıklı bireyler olması
önceden herşey çok güzeldiyse niye böyle bi toplumda yaşıyoruz şuan söyler misin?.anne olmak farklı öğretmen olmak farklıdır kardeşim.bende önceden senin gibi düşünüyordum kısmen.ama dayak denen bi realite önceden de vardı.ve insanlar yeni yeni farkına varıyor dayakla bireyleri ne hale getirdiğini.uzmanlar diye basite indirgediğin insanlar tezlerini oturarak ortaya çıkarmıyor.bugün ceza sisteminin zararlarını senin basite indirgediğin o uzmanlarımız ortaya çıkardı yıllar yılı yaptıkları araştırmalarla.
şimdi biz dayakla cezayla yetiştirmenin zararlarını okuyoruz haberlerde.
benim umudum var ve biz yeni nesil anneleri bilinçli.üniversite okumayı çok basite indirgemişsin üzüldüm.az bişey mi bu.eğitimi biz çocuklarımız için alıyoruz.
düşüncende çelişkili gördüğüm şey diyorsun ki anne baba annelik babalık eğitimi alsın..ee doğal olsun diyorsun birde geleneksellik anlayışına ters değil mi eğitim almaları..
pedegog eğitimi ülkemizde yok ve bu yüzden böyle oldu.her psikoloji,çocuk gelişimi okuyan çocuk hakkında bilgilerini paylaşıyor bu yüzden belki dediğniz türden uzmanlar çoğaldı.çocuk psikolojisi farklıdır eğitimi daha da farklıdır bence.