Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11 Temmuz 2008, 12:36   Mesaj No:35

maşuk

Medineweb Paylaşımcı Üyesi
Durumu:maşuk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 523
Üyelik T.: 04 Kasım 2007
Arkadaşları:0
Konular: 1
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Cvp: Hazır herkes burda iken bişey sormak istiyorum ...

Alıntı:
YAĞMUR Üyemizden Alıntı
Evladım sen kafayımı yedin ?

_________ siz benim annem misiniz yoksa ??

Neyi tartışıyorsun benimle ?

_____ Ben senle a ile yahut be ile tartışmıyorum. aldığım ilimle bu ayetin tefsirini de müteala ettiğimizden dolayı yazdımm.Sadece ilmimle doğru orantılı olarak düşüncelerimi yazıyorum.....

Ortada kadın başını açmalıdır diye bir lafımız sözümüz mü var ???

----- sana sözün var dedik miii ?

başlığı açan kardeşimizin '' mecbur başımızı açıcaz '' gibilerinden bir tabir kullanması üzerine o ifadeyi kullandıkk..

Kuran ayetleriyle oyun olmaz diyoruz sana ,

_____biz var mı diyoruz ??

Ne alaka yahu !!!

1_ Hicret cahiliyetin mekke'sinden , medeniyetin medinesine göç etmektir bu biir,
[SIZE=4]
hicretin ne demek olduğunu tahsil ettirmediler ya bize!Hicret medeniyetin medinesine değilllll Allah a dır !!! . GÜnahlardan, haramlardan hattaaa şüphelilerden sakınıp Allah a yönelmektir.. Bu da hadisde geçerr sn. kardeşim... '' Haramlar bellidir. Helaller de bellidir.Lakin bu ikisi arasında şüpheliler vardır.......... '' diye devam eden hadisi şerif.........

mekke medineyle de sınırlı değildir. Ama hiç bir kadın egitim için başka bir memlekete tek başına gidemez, abi baba birisi olması lazımdır !!!

sana tek başını gitsin dediğimiz var mı acep ?????

2_ Konumuz örtünü ver konusu falan değildir , konumuz hicret ayeti ile başörtüsünün alakaya maydonoz durumu ve adamakıllı bakış açısıyla bakılmasıdır,

_______ müfessir hocalarımız adam akıllı bilmiyorlar demek ? hem de tefsirin alasını aldıkları halde. Kendi arap diliyle Arapça olarak, sUUDİ ARABİSTAN DA tahsil etmiş hocalar..

sağdan soldan ya da kuru kitabi bilgiye sahip kimseler değil kardeşim... Lafın bana gelse neyse, hocalarıma dokunuyor bu lafın ucu taa kardeşim...

hicret ayeti alakaya maydonoz felan değildir . Biz bu ayetin tefsirini müteala ederken, aynı şekilde bu mevzu da konu içerisinde geçti. Kendi kafamızdan uydurmuyoruz her halde.. ,,

Bu durumla karşılaşan, ama ne yapayım ? başka yol mu var ? sonra binbir dırdır........gibi düşüncelerden sıyrılmalı,

Rabbimin benim yanımda bana yar ve yardımcı olacağından zerre kadar şüphem yokk !!

deyip de bu halden Rabbe hicret etmekk. Elinde imkan varsa şer'en ve madden gitsin dışarda okusun bu da hicret .

amaa okuyamasa da Allah a sarılıp bu durumdan sıyrılmak da hicrettir...

burada fatih kardeş kuranı resmen kendine göre yorumlamış ve ALLAH AYETİ KERİMESİNDE DİYOR Kİ ! demiş, yapmayın yaw, allah cc. öyle deseydi bu sitede okumuş eğitimli bunca alim , hafız, imam var hiç birisinin bunu böyle yorumlayacagını bunu demeye getireceğini zannetmiyorum !!!

3_ Şafii mezhebini işin içine karıştırdın ya dikkat et TOPLU OLARAK diyor !!!!! Yaw ben şu an kalkıp bekar halimle mısıra el ehzere eğitime gidemiyorum ,

_____aynenn toplu olarak diyor,
aksini idda ettik mi sana kardeşim???.

Bunu organize eden kuruluşlar da tek başına yollamıyor merak etme.Toplu olarak yolluyor. Bir sen değilsin her halde orda okumak isteyen
.

anca yanımda birisi olacak , eşim olacak, yahut babam olacak anca izin var ne diyon sen ???

_____ben sana aksini idda etmedim çarpıtmaa. Toplu olarak dedim.....

Allaha tevekkül noksanlıgını diyorsun , bu tevekküle niyeti olan önce Resullah sav. in hadisini dikkate alır ,

___benim dikkate almadığımı mı ima ediyorsun ??

yani deveyi sağlam kazıga baglar !!!

Yurt dışında eğitimden bahsediyoruz, istanbul_silivri arası 90 kilometre falan zaten !!!

__eeeeeee ???? aksini mi söylüyoruz sanaa ??