Konu Başlıkları: Ey nurcular! Dinleyin bakalım
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 Nisan 2013, 09:07   Mesaj No:14

alya dua

Medineweb Kıdemli Üyesi
alya dua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:alya dua isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20351
Üyelik T.: 20 Eylül 2012
Arkadaşları:8
Konular: 5
Beğenildi:22
Beğendi:8
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Ey nurcular! Dinleyin bakalım

ben nurcuların risalei nura bu denli düşkün olmalarını anlamıyorum dersanede bir arkadaşım vardı test kitaplarımdan daha çok o kitapları okurdu o kadar tasavvuf kitabı okumama rağmen o kitaplar beni pek açmadı

ağır geldi ki o kız daha 18 yaşında o kadar ağır tasavvufla manevi mertebelerle ilgili kitapları neden okur aklım almaz

sen önce Kuranı oku hayatında yaşamaya çalış sonra üstazının ya da ondan sonra gelen din alimlerinin kitaplarını oku

ha bir de o arkadaş bana risale i nur okumak vacip demişti çok şaşırdıM kURAN okumak bile sünnetken neden risale vacip?

bu cemaat mensubu insanları kişisel olarak severim ılımlı olmaları ve özellikle kız çocuklarını okutmaları çok artı bi durumdur benim için.Ama işte küçücük çocukların ellerine onlara ağır gelecek kitapları vermelerini ve kitaplara bu denli bağlı kalmalarını anlayamam

hatırlarsanız şu anki derslerimizde de geçiyor kuranla karışmasın insanlar kuran ı okumaktan yüz çevrilmesin diye hadis yazılmayan zamanlar olduğu...