Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 Nisan 2013, 21:18   Mesaj No:9

EyMeN&TaLhA

Medineweb Emekdarı
Durumu:EyMeN&TaLhA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21422
Üyelik T.: 08 Kasım 2012
Arkadaşları:36
Konular: 784
Beğenildi:131
Beğendi:34
Takdirleri:141
Takdir Et:
Standart Cevap: Müslümanların güçlü kalesi '' AİLE'' çöküyor mu? -1-

Alıntı:
Bedia Özdemir Tokel Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar,kıymetli yorumlarınızı gördüm.Ancak internet ortamında olmadığımdan cevap veremiyorum.Amma daha sonra cevaplayacağım inşallah.

İkinci olarak da boşanmalara ne gibi çözümler düşünüyorsunuz yada boşanmalar nasıl en aza indirilebilr.?Fikirlerinizi yazarsanız çözüm yazılarını da beraber oluşturmuş oluruz.Yorumlarınızı bekliyorum.
öncelikle sosyal paylaşım siteleriyle haşır neşir olunuyor bence.mesela kadın eşine küsüyor.konuşmuyor.biraz sonra arkadaşı arıyor arkadaşıyla kahkaha ile saatlerce sohbet ediyor.o kadar konuşacağına eşine biraz ilgi gösterse belki de mesele çözülecek.tabi bunda görüşme süresi ve sms hakkı konusunda bonkör davranan telefon şirketleri ve kullanımı konusunda eğitilmemiş müşterinin payı da yüksek.

tv ekranlarında yayınlanan ve ahlaksız yaşamı konu alan dizileri 2.sıraya alabiliriz...

atılan temeller boş..eşlerin karşılıklı istekleri dünyevi olunca zaten diğer sebepler bahane oluyor diyebiliriz..
evlilikte insanların karşılıklı beklentileri çok önemli.
nişanlılık sürecinde iki tarafta kendileri gibi davranmıyor..
evlenirken bence her iki tarafında kültürü,inancı,yaşama standartları göz önünde bulundurulmalı..ailelerin birbirine uygunluğu anlaşabilmesi önemli.aşk sevgi bitiyor zamanla.eşinin ailesi ilerde seninle yaşayacak belki.onları kendi ailen gibi görüp saygı göstermen lazım.eğer aile içine sinmediyse ileride de ısınırım diye düşünmekte yanlış...
ve empati çok önemli evliliklerde..
en önemli unsur tabi beklentilerimizin yüksek olması sanırım..
Rabb im eşimizi ahiret hayatımızda da yanımızdan ayırmasın...onlar bizim haritamız,imamımız,ahiret arkadaşımız..selam ve dua ile...