Konu Başlıkları: Medresei Yusufiyeden Anılar
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Nisan 2013, 11:09   Mesaj No:5

ahmetmeydani

Durumu:ahmetmeydani isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27144
Üyelik T.: 08 Nisan 2013
Arkadaşları:0
Memleket:Diyarbakır Ama Adana'dayım
Konular: 45
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Medresei Yusufiyeden Anılar

4
...mesai başladı ve cehennemi bir 5 gün yaşadık. 5 günden sonra takriben saat 09.00 da yola çıktık. İlk durak adli tıptı. Orada muayene yapıldıktan sonra mahkemeye çıkacaktık. Adli tıpta yapılan muayene neticesinde iki arkadaşa 5'er gün rapor verildi. Ardından ver elini DGM. Nöbetçi mahkemeye çıkacaktık. Emniyetten sabah çıktık, DGM'ye vardığımızda ikindi vaktiydi. Teker teker bizi savcılığa çıkarıldık. Sıra bana gelmişti. İçeri girdim. Savcı sordu ben cevap verdim.
--Sayın savcım, niye burada olduğumu ben de bilmiyorum.
--Sizi örgüt üyeliğinden getirdiler.
--Onu anladım da niye ben? Tövbe valla hiç bir örgütle işim yok. Hem bu yaştan sonra kim beni ne yapsın, benden militan mı olur?
--Vay be, demek ki bu yaştan sonra, herhangi bir örgüte başvursak bize iş vermezler ha?
--Aynen öyle. Örgüt üyeliği gençlerin işi. Bizim ahımız gitmiş vahımız kalmış.
--Anlaşılan bize örgütlerde ekmek yok bu yaştan sonra.
--Evet ben de onu diyorum.
Savcı ifademizi alıp bizi nöbetçi hakime gönderdi. Nöbetçi hakim bayandı. Yumuşak bir görünümü vardı. İfadeyi verdikten sonra dışarı çıktık. Savcı bir kişiyi serbest bıraktı. Bu genç bir arkadaştı, daha 18 yaşına gelmemişti. Neyse aşağıya indik, kararı beklemeye başladık. Arkadaşlara:
--Şayet başka bir yere gitmeyeceksek, büyük bir ihtimalle hakimin beni bırakması lazım.
Neyse az sonra içeri çağırdılar ve elimize birer pusula tutuşturdular. Bütün emeklerimiz boşa çıkmıştı. 168/2 madde gereğince, örgüt üyeliğinden tutuklanmalarına...
Polis aracına bindik. Yolda bize çok nazik davranıyorlardı. Bu minval üzere cezaevinin yolunu tuttuk, cezaevine vardığımızda....

Arkası Ba'dehu İnşaALLAH.