Konu Başlıkları: Başörtüsü gerçeği...
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24 Temmuz 2008, 16:30   Mesaj No:1

melis

Medineweb Paylaşımcı Üyesi
Durumu:melis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2229
Üyelik T.: 11Haziran 2008
Arkadaşları:0
Konular: 59
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Başörtüsü gerçeği...

Başörtüsü gerçeği...

Başörtüsü Allah' ın kesin emri olan bir ibadet şeklidir! Kadınlar için kesinlikle farz olan tesettür ibadetinin olmazsa olmaz parçasıdır! Son zamanlarda nefislerine kul olmuş ve bunedenle bazı hakikatleri inkar yoluna sapmış art niyetli insanların, insanlarımızı kandırmak amaçlı olarak, insanımıza sunduğu; saçların ön kısmının göründüğü, boyun kısmının açıkta kaldığı örtünme şekli değildir. Bilhassa türban diye imani bir zaaf olarak çağdışıymış gibi gösterilmeye çalışılan türüdür! Bazı din adamı ünvanlı kişiler çeşitli nedenlerden dolayı bu konuda insanlarımızın nefislerini tatmin edici, güç odaklarına yaranma amaçlı olarak çok değişik şeyler söylüyorlar ama asıl olan bizim anlattığımızdır!
Başörtüsünü inkar edenler, bir müslüman kadına başörtülü olduğu için saldıranlar. Onları çirkin ve hakir görüp nefret edenler İslam dairesinin dışına çıkmış olurlar. Anneleri nekadar başörtülü olursa olsun. Teyzeleri kaçkere hacca gitmiş olursa olsun. Halasının gelininin bir arkadaşı nekadar dindar olursa olsun o kişiler bu hal ve inanış üzere tövbe edemeyip imanlarını tazeleyemeden ölürlerse ebediyen cehenneme giderler! Bazı başı açık olan müslüman kadınlar eğer şu niyet üzeri olup şöyle dua ederlerse ' Rabbim başörtüsü, yani tesettür senin emrin. Buna inanıyor ve kabul ediyorum. Yalnız içinde bulunduğum ortamda bu ibadetimi yerine getiremiyorum. Beni affet! Sana sığınıyorum! ' imanlarını kurtarmış olurlar. Yalnız namazını kılmayan, orucunu tutmayan yani yapması gereken şeyleri yapmayan müslüman kardeşleri gibi suçlu duruma düşer. Mahşer günü işi yüce Rabbimize kalmıştır, eğer O dilerse affeder!
Sevgi ve saygılarım ile. Elhamdülillah bende müslümanım diyen kardeşlerimi biliçlendirmek amacı ile bu yazıyı kaleme aldım. Allah a emanet olun...............

Konu Sahibi melis 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Güzel bir hikaye... Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler melis 0 2165 01 Ocak 2009 14:34
Filistinli Küçük Kızın İsrail i Lanetleyen... Videolar/Slaytlar Mihrinaz 6 2232 28 Aralık 2008 14:20
Ruhumun hicran damlaları... Şiirler ve Şairler Mihrinaz 25 12313 26 Aralık 2008 11:58
^^İsTaNbuL^^ Şiirler ve Şairler Mihrinaz 19 6846 18 Aralık 2008 13:21
--BeSMeLe-- Allah(c.c) Mihrinaz 14 8018 18 Aralık 2008 12:50