Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 Mayıs 2013, 19:12   Mesaj No:77

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: Bir Sorum var Hocalarımızdan cvp bekliyorum...

Alıntı:
hafız35 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
bilinmez ne kadar güzel açıklamışsın Kendi Günahlarını yok beni büyüledilerde yaptım yok şöyle böyle diye başkalarına atmaya çalışırlar sen Allah'ın Gerçek kulu olsan içinde kötülük olmasa sana kimse bişey yapamaz ben bunu her zaman eşime anneme kaynanama söylerdim ama yok inanmıyorlar, dinimiz mantık dinidir, ama herkesin mantık anlayışına göre bir dindir kendi mantığına göre değil. ve işlediğin günahta kendi günahındır psikoloji bozuktu tedavi görüyordum yanlış yola saptım hep büyünün yüzünden bu tür kelimeler bana çok saçma geliyor. Tekrardan Allah razı olsun Senin yazdıklarını araştırdım ve Başka yerlerde paylaştım hakkını helal et.

Yalnız mantık[aklını kullanma ,çalıştırma,devreye koyma] ile vahiy birdir ve birlikte hareket etmelidir ki islam dini olsun,yoksa tek başına mantık karanlıktadır,vahiy ise mantığı karanlıklardan aydınlığa sevk eden bi projektör kılavuzluğunu yapar,bunun için islam dini üzerinde olanların mantığı vahiyden azede hareket edemez,yoksa sizinde dediğiniz gibi her kişinin mantığında farklılık ve ayrılıklar olurki buda MANTIK ADEDİNCE DİN [yaşama biçimindeki ölçü]ler oluşur buda islam ile bağdaşmaz..

İslam dini aklını vahiyle kullananların dinidir,aklını kullanmayanlarda veya aklını hipotek ettirip,başkalarına havale eden ehli havelelerde islamdan değillerdir zaten...