Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17Haziran 2013, 18:40   Mesaj No:6

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Halk arasında yapılan gün olayının sakıncaları..

Abi olayın yanlış gidişi şurda yoksa,sizin bakış açınızdaki şekliyle durum gayet normal görünüyor,olayın asıl İNCE Bİ AYRINTISI var,onu izah etmeye çalışayım, ki yukardaki paylaşımdada geçiyor bu AYRINTI..

AYRINTI ŞU ABİ..

Gün yapanların yaptıkları ortam şundan ibarettir,toplanan ve karar alan kişiler,BİRBİRLERİNE VERDİKLERİ PARAYI ŞARTLI VERİYORLAR,

Bu şartta şu,ben sana verdiğim yani kura ile belirlenen sıradakine verilen para,bi sonraki ayda çıkacak kişiye,her kesin ödeyeceği para İLE BİRLİKTE,ONUNDA AYNI PARAYI VERME ŞARTIDIR..

Yani burda HEM HERKESİN ALIP VERDİĞİ PARA İLE BİRLİKTE,ONUNDA AYNISINI VERME ŞARTI VARDIR...

Yoksa kimse,kimseye karzı hasen yapmıyor.

Bi örnek daha vereyim belki daha net anlaşılır,örneğin siz benden 10 lira borç istiyorsunuz bir ay sonra ödeyecem diyorsunuz,bende tamam abi sana 10 lira veririm,yalnız bir ay sonra benimde ihtiyacım var ,sende bana bir ay sonra 10 liramla BİRLİKTE BANA 10lira, BİR AY SONRAYA ÖDEMEM ŞARTI İLE BORÇ VERİRSEN DİYORUM,ve bizim aramızda ALIP VERDİĞİMİZ SADECE 10 LİRA OLMASINA RAĞMEN,BENİM SANA BORÇ VERMEMDE ÖNE SÜRDÜĞÜM BİR AYLIK ZAMAN,10 liraya ilave olarak FAİZ,OLUYOR,PARASAL OLMASADA ZAMANSAL MENFAAT durumundan....

AYRINTI BU İŞTE,GÜN YAPANLARDA BU PARALARINA İLAVE OLARAK ŞARTLI ZAMAN İLAVELİ BORÇ VERDİKLERİ İÇİN BU ZAMAN ONLARA FAİZ OLUYOR...