Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19Haziran 2013, 12:47   Mesaj No:20

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: Eski imam nikahlı eşim benden boşandı şimdi tekrar evlenmek istiyoruz nasıl ol

Alıntı:
EVLENDİM Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Eğer erkek kadını (üçüncü defa) boşarsa, ondan sonra kadın bir başka erkekle evlenmedikçe onu alması kendisine helâl olmaz. Eğer bu kişi de onu boşarsa, (her iki taraf da) Allah'ın sınırlarını muhafaza edeceklerine inandıkları takdirde, yeniden evlenmelerinde beis yoktur. Bunlar Allah'ın sınırlarıdır. Allah bunları bilmek, öğrenmek isteyenler için açıklar.

DEDİĞİNİZ BU MADDE.. YANI ÜÇKEZ BOŞOL YADA BOŞADIM SENI GIBI CUMLELERİMİ KAST EDIYORSUNUZ..YOKSA 3 KEZ BOŞAYIP TEKRAR ALMAKTANMI ?
GERÇEKTEN DEDİĞİNİZ GİBİ HERKES BİRŞEYLER SÖYLUYOR DÜŞÜNSENİZE BANA BAŞKASIYLA İMAM NİKAHI KIYILIR VE İLİŞKİYE GİRERSENİZ O ADAM SENİ BOŞAR VE ESKİ EŞİN ÖYLE GERİ ALIR SENI BİLE DİYORLAR :((

ABLA BU OLAYIN OLMASI İÇİN,EŞİNİZ LE BOŞAMANIZ Kİ EVLİLİĞİNİZ OLMAMIŞ ZATEN,yani evli olsaydınız EŞİNİZ SİZDEN BOŞANMAK İSTESEYDİ,bu boşanmanın her TALAĞI,3 AYDAN 9 yapar daha sonra bi üç ay daha beklenir bu aşamada EŞLER BİRBİRLERİYLE DEVAM DERSELER DEVAM EDERLER,yoksa halkın üçdefa BOŞ OL DEYİNCE boşama olur DEYİŞİ Bİ CAHİLLİK OYUNUDUR...Yukardaki ayetlerde bile bu durumdan bahseder...heleki sizin durumunuzda HİÇ BİR SAKINCA YOK ZATEN...10 YILDA GEÇSEYDİ YİNE EVLENE BİLİRDİNİZ...