Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19Haziran 2013, 22:36   Mesaj No:33

Medine-web

Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1173
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Standart Cevap: Eski imam nikahlı eşim benden boşandı şimdi tekrar evlenmek istiyoruz nasıl ol

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
benim demek istedğim ve izah ettiğin nişanlılık öncesi nikah yoktur demem islamda böyle bi örnekte yok uygulamada,günümüzde bu durum vuku bulmuş amacıda birleşme dışında,bütünüyle RAHAT HAREKET ETMEK TİR,bununda sakıncaları saymakla bitmez...

...
nikah bir yabancı kadını yada erkeği helal edinmektir.dahası islam ve sosyal hukukta aileyı sigortalamaktır.yani nikah kıydığınızda o nikahı ilan etmekle şunu demek istiyorsunuz ; "ey insanlar duyun bilin ki bu eş benim nikahlımdır.namusumdur.eşime dönür olunamaz.eşime bakılamaz.tokalaşılamaz.tenhalarda konuşulamaz,bizim hakkımızda(görüşmemizde,aynı evi paylaşmamızda olabilecek çocuklarımızda) sui zan yapılamaz. her türlü halvetimiz meşrudur vs."

dahası ;

bu hanımı nikahlıyarak tüm sorumluluğunu üstüme almış bulunmaktayım.sosyal,fiziki,ruhi psikolojik maddi ve fıtri tüm ihtiyaçlarını üstlenmiş bulunmaktayım.her türlü ihtiyacını,yemek içmek barınmak,giyim ve dini anlamda tüm sorumluluğu alıyorum.

dahası ;

nikahlı olan erkek yada kadının özel alanına dokunulamaz soruşturulamaz tecessüs yapılamaz.

ve en önemlisi nikahlı kadına yapılan zina zinaların en katmerlisidir cezasıda recm dir.

NİKAHIN ANLAMI BU MESAJDIR.

ve ENNN ÖNEMLİSİ İSLAM NİKAHI KİŞİYE NİYETE TOPLUMA GELENEĞE GÖRENEĞE TOPLUM KABULLERİNE GÖRE DEĞİL ALLAHA GÖREDİR.TOPLUMUN YOZŞLAŞMASINI İSLAMA UYDURMAK LAZIM,İSLAMI TOPLUMUN DEJENERESİNE UYARLAMAK DEĞİL.AYNI ŞEYLERİ SÖYLÜYORUZ ASLINDA.

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.