Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26 Temmuz 2013, 18:16   Mesaj No:35

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: Eski imam nikahlı eşim benden boşandı şimdi tekrar evlenmek istiyoruz nasıl ol

Alıntı:
dosdogru Üyemizden Alıntı Mesajı göster
peki ya şu gibi bir durumda nasıl bir uygulama olur?
benim de başıma gelebilecegi için ilerde önlemini almak için soruyorum ve etrafta çoğu kişiyi bu şekilde gördüğüm için başkaları da bu bilgiden faydalanabilir belki bu vesileyle.

Dini nikah olmadan, nişan-resmi nikah vs. şeylerden önce, sevgililer elele dolaşıyorlar. Hatta daha da yakınlaşıp beraber uyuyanlar ve hatta zina yapanlar dahi olabiliyor. Daha sonra bu kişiler evleniyor, dini nikah yapıyorlar.
Sonradan yapılan bu dini nikah geçerli olur mu? Dini nikah yaptıktan sonra, önceki o işledikleri günahları affolunur mu?

İslama göre,nişanlı olmanın sınırları vardır,kişiler nişanlı olsalar ve bu nişanlarını zaten fitne çıkmasındiye duyurmaları lazım ve bu kişiler öyle elele,parklarda bahçelerde,sokak,kafelerde dolaşamazlar,görüşmeleri ancak ya evin içinde odanın kapısı açık ve ev halkından birilerini olmaları ile gerçekleşebilir,yada kendilerinden hariç ,mümeyyiz olmuş birinin daha olmasıyla birlikte bi yerde oturabilirler,haddi aşan konuşmalardan kaçınarak...Ayrıca nişanlılık süresi çok uzamaması lazım....

Meşru olmayan flört denilen iş ise islamın yasak kıldığı bi fitneden başka bir şey değildir,kaldı ki,flört edenlerin çoğunun çoğuda evlenmeye kadarda gidemiyorlar,ve evlenseler bile flört döneminde yaptıkları haramlar,daha sonra helalleşmediği gibi tevbe gerektiren bi durumdur,Allah af eder veya etmez...