Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11 Kasım 2013, 18:55   Mesaj No:48

hiranur86

Medineweb Aktif Üyesi
hiranur86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:hiranur86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27674
Üyelik T.: 25 Nisan 2013
Arkadaşları:2
Konular: 6
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: ""Tasavvuf/Büyüklerinin/Şirkleri""

Alıntı:
Esadullah Üyemizden Alıntı Mesajı göster

Ben tasavvuf ilminde ve bu yolda gitmekteyim VALLAHİDE BİLLAHİDE TALLAHİDE ne bir şirk gördüm nede bir küfür, ne bir müslümana küffar dedim nede müşrik, bu islama ters olan davranışları ve müslümanları kendileri dışında ŞİRK ehli sayan cehalet yolcularını Allah c.c. hidayete erdirsin, müslümanlık bilincini nasip eylesin , Kendisini tarikat, cemaat diye nitelendiren ama insanları bu oluşumlara soğutan cehalet yolcularını da hidayete erdirsin , Çünki bu işler artık herkesin ağzında herkesin kendibildiği hale gelir olmuş, bu nedenle ümmetin birliğini ve bir noktada buluşmasını nasip eylesin Mevla....amin
kardeşim bana sen şirk içindesin demek düşmez zaten bu yaklaşım bir müslümana yakışmaz bizim görevimiz hakkı tavsiye etmek elimden geldiğincede yapmaya çalışıyorum ben sizin bağlı oldunuz yer şirk yeridir demiyorum ama ben menzildeki cemaat yıllarca bulundum birçok bidat gördüm şeyhini Rabine şirk koşanları gördüm,şimdi öğle bir cemaatin içine düştümki geleni tekfir ediyorlar gideni tekfir ediyorlar gülünecek bişey değil ama inanın sinirlerim bozuldu sanki çevremde bende başka müslüman yok
subhanallah
şükür ki uçurumun eşiğinden döndüm,ve cemaat arayışını bıraktım Rasulullah sav hutbesinde dediği gibi kuran ve sünnet üzere yaşamayı istiyorum.