Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15 Kasım 2013, 16:56   Mesaj No:27

hiranur86

Medineweb Aktif Üyesi
hiranur86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:hiranur86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27674
Üyelik T.: 25 Nisan 2013
Arkadaşları:2
Konular: 6
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Tekfir fitnesini soran müslümana mektup

Alıntı:
Esadullah Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Abla olarak cevabınızı alırsınız inşaallah , kardeş olarak derizki;

Bir toplumda bu halleri gördüğümüzde o günaha ortak olmaktansa uyarmak elbetteki görevimiz , Gıybet edilen bir yerde bunun kötülüğünden, iftira atan birisine bunun kötülüğünden ve diğer yasakları o insanlara anlatmaktan daha güzel görev ne olurki ...

Son olarak bu korktuğunuz ve devamlı suratte acaba bizde işlermiyiz dediğiniz ŞİRK unsuruna gelince kardeşim, Elbetteki kişi nefsii başı boş bırakmamalı , devamlı surette kontrol etmeli, kendini sorgulamalı ama bunu yaparende orta da durmalı yani havf ve reca çizgisinden çıkmamalıyız, Şirk demek Allaha c.c. ortak koşmak demektir değilmi ...Allahı c.c. bilip rızgı , şifayı v.s başka şeyler den beklemektir, Müşriklerin Lat Menat Uzza gibi putlardan fayda bekledikleri gibi , Şimdi ise bu tehlike yokmudur evet bugün insanların itikadi eksikliklerinden dolayı bilerek yada bilmeyerek kullandıkları lafızlar ile aynı hataya düştükleri görülmekte , şu doktor olmasaydı iyleşemezdim , şu adamın işinde çalışmasam aç kalırdım gibi , eğer biz itikadi olarak iyi bir eğtim ve bilinçli bir yaşam sergiliyorsak zaten bu hatalara düşmekten Allaha sığınır ve bu uğurda kendimizi muhafaza ederiz ...Bunun ayrımınıda yine Kuran ve Sünnetten yola çıkarak en güzel şekilde yaparız...

Bu arada bu yazdıklarımıza sizde aynısını yapıyorsunuz sizde Şirk işliyorsunuz diyenler çıkacak olursa onlarada derizki ;

Eğer bir kişi şeyhim beni kurtaracak, şeyhim ben ibadet taat etmesemde benim yerime ibadet edecek, Şeyhim, mürşidim yada her kimse diye nitelendirdiği şahıslara bu gibi yaklaşımlar sergilerse yukardaki örneklerde onlar için gecerlidir. Şirke düşmüşlerdir. Bunlardan uzak duranlar ise bu hatayı yaşamamışlardır. Bu konu uzar gider , son zamanlarda uzun uzun yazıyoruz elelrimizin bağı çözüldü yine hakkınızı helal edin , vesselam
Allah razı olsun sizlerde hakkınızı helal edin, Rabbim cümlemizi salih kullardan eylesin.

ABİ İslama davet Müslümanlar arasındaki önemini işte buradan almaktadır. Başta PEYGAMBERİMİZ (s.a.v.) olmak üzere ilk Müslümanlar hemen bu görevi yerine getirdiler. İslâm dinine olan hırsları nedeniyle İslama davete de aynı hırsı, özeni gösterdiler. Gerçek şu ki İslama davet olmasaydı İslam bize ulaşmaz, milyonlarca insan mahrum kalırdı. Belki de İslam, yalnızca Peygamberle sınırlı kalırdı. Allah'ın Rasule sav buyurduğu ilk ayet olan OKU ifadesi ile hem kendisi hem de diğer insanlar için okuması emredilmiştir. Yine inen ilk ayetlerden biri de: KALK VE UYAR ayetidir.iŞTE İSLAMA DAVETİN NE KADAR ÖNEMLİ olduğunu sizde yazdıklarınızla belirtiyorsunuz sıraladıklarınızın hepsi insanların islamı bilmemelerinden kaynaklanıyor,islamdan nasibinin bir kısmını alana diğer kısmını, hiç almayana da tamamını anlatmak hepimizin boynunun borcu.Görüyorum ki sizler bu konuda gayret gösteriyorsunuz Allah muvaffak eylesin Rabbim yar ve yardımcınız olsun

Yunus
(9) (Fakat) iman edip salih ameller işleyenlere gelince, Rableri onları imanları sebebiyle, hidayete erdirir. Nimetlerle dolu cennetlerde altlarından ırmaklar akar.